4 blahodárné účinky soli z Mrtvého moře

4 blahodárné účinky soli z Mrtvého moře

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kosmetické přípravky s obsahem soli či bahna z Mrtvého moře jsou vynikajícím pěstícím a terapeutickým doplňkem pro všechny typy pleti – především pro ty s kožními poruchami, jako je akné, lupénka, ekzém nebo celulitida. Není divu, že lidé už po staletí jezdí k Mrtvému moři, aby si vyléčili či alespoň zmírnili příznaky různých nemocí. Přečtěte si o čtyřech benefitech této blahodárné kosmetiky.

Mrtvé moře je považováno za nejbohatší vodní zdroj léčivých látek na světě. Odpařováním vody z něj vznikají koncentrované krystaly vzácné soli, které jsou zcela odlišné od ostatních druhů solí a jsou bohaté na minerální látky – zejména hořčík, vápník, sodík a draslík. Ve vodě Mrtvého moře je zastoupeno neuvěřitelných 21 minerálů, z nichž rovných 12 nenajdeme v žádné jiné vodě. Voda obsahuje více než 80 % různých minerálů a pouze 20 % soli. Přečtěte si, jaké blahodárné účinky má sůl z Mrtvého moře.

  1. Čistí a hloubkově hydratuje

Díky unikátnímu obsahu minerálů a stopových prvků voda z Mrtvého moře naši kůži nevysušuje, ale naopak vyživuje a posiluje. Tím je pleť správně hydratovaná, a naopak proti případné dehydrataci ochráněná. Výborné čisticí a hydratační účinky soli z Mrtvého moře jsou způsobeny vysokým obsahem hořčíku, až 15x vyšším než kdekoli jinde. Soli hořčíku se váží na vodu, což zase zvyšuje absorpci a propustnost pokožky. Minerály z Mrtvého moře zlepšují pleťový hydratační faktor pH, čímž posilují buňky a zvyšují odolnost kůže vůči škodlivým okolním vlivům.

  1. Dezinfikuje a působí protizánětlivě

Díky sírovým přírodním antibakteriálním vlastnostem je sůl z Mrtvého moře skvělá pro čištění povrchu pokožky. Vzhledem k tomu, že sůl z Mrtvého moře obsahuje pouze malé množství síranových solí, je to jemný způsob, jak snížit mastnotu pleti a odstranit akné. Právě tyto minerály působí protizánětlivě, odstraňují toxiny z těla a posilují kožní bariéru.

  1. Zbavuje odumřelých buněk

Sůl z Mrtvého moře je perfektní způsob, jak vyčistit kůži. Tato speciální sůl má schopnost odloučit mrtvé kožní buňky, které mohou přispět k nerovnosti kůže, zaneseným pórům a skvrnám. „Sůl z Mrtvého moře reguluje tvorbu mazu, čistí póry, odstraňuje odumřelé buňky a tím pomáhá vyhlazovat kůži. Kosmetické přípravky s mořskou solí se dají využít při léčbě akné, ale i jako přípravek obnovující a regenerující pokožku,“ říká Eva Pszczolková, zástupce společnosti NevO Dead Sea SPA zaměřené na výrobu kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře

  1. Omlazuje

„Kosmetika obohacená o složky z Mrtvého moře najde využití i pro zdraví v oblasti anti-aging. Díky vysokému obsahu minerálů obnovuje buněčný metabolismus a regeneruje buněčnou strukturu pokožky. Může proto pomoct i v boji proti vráskám a ztrátě vlhkosti v pokožce,“ říká Pszczolková. Díky vysokému procentu minerálních látek hraje sůl z Mrtvého moře  také významnou roli při léčbě mnoha zdravotních potíží, jako je lupénka, ekzém, respirační problémy, revmatismus či problémy s pohybovým aparátem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?