Blíží se Velikonoce, přichystejte si pro děti jarní tvoření

Blíží se Velikonoce, přichystejte si pro děti jarní tvoření

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

I letošní Velikonoce se vzhledem k aktuálním opatřením budou nést ve zvláštním duchu, přesto nemusíme rezignovat na všechny obyčejné radosti a můžeme si hezky jarně vyzdobit náš domov. Obzvláště pokud máte ratolesti, můžete se pustit do zdobení a tvoření společně, alespoň tak strávíte hodnotný čas a vaše děti z kreativního procesu budou při svém vývoji jen těžit. Doporučujeme pro jednoduché zacházení a maximální efekt vyzkoušet transparentní gelová razítka. Jsou velmi oblíbená pro variabilitu svého využití – tisknout s nimi můžete na papír, textil, dřevo či modelovací hmoty.

Možná už jste na ně někdy v obchodě v regále nebo na e-shopu narazili. Dost možná jste si ale nepomysleli, že jde o razítka. Jako razítka totiž nevypadají, a přesto tisknout lépe a přesněji než kterákoli jiná razítka. Řeč je o transparentních gelových razítkách.

„Transparentní gelová razítka jsou určena pro jednoduché razítkování. Díky průhlednosti razítka můžete precizně umístit vybraný motiv kamkoli. Tato razítka se proto hodí pro scrapbooking, vlastnoruční výrobu přáníček, visaček, cedulek nebo záložek. Gelové razítko je vhodné používat s akrylovou podložkou, na kterou snadno přilne a která usnadňuje jeho aplikaci. Po otisknutí motivu se razítko lehce sloupne. Po skončení práce stačí použité razítko jednoduše očistit mokrým papírovým ubrouskem nebo umýt ve vlažné vodě, osušit a vrátit zpět na folii,“ radí Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy Idea Creative, v rámci které provozuje i e-shop pro nadšené kutily a tvůrčí povahy Koralky-dekorace.cz. Můžete si na e-shopu za rozumné peníze vybrat z celé řady jarních motivů, od přírodních přes květinové až po zvířecí, zajíčci samozřejmě s blížícími se Velikonoci nesmějí chybět.

„Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme naše zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, inspirace o nové příspěvky. Kromě e-shopu provozujeme také tři kamenné obchody s kreativními a výtvarnými potřebami v Kladně, Berouně a Plzni. V Idea Creative věříme, že v každém z nás je skrytý umělec a jeho talent je třeba podporovat a rozvíjet. Vždyť jako děti jsme tvoření milovali a naše nápady nebraly konce. Tento kreativec v nás pořád dřímá, jen je třeba ho znovu probudit,“ říká Lenka Pachmanová.

Jednoduchá, přesná a skladná

Gelová razítka jsou v poslední době čím dál více populární a není se co divit. Srdce všech nadšených tvořilů a tvořitelek si získala pro svou variabilitu při sestavování motivů, preciznost nátisku a skladnost. Navíc se s těmito razítky dá jednoduše pracovat a tisknout je na různé druhy povrchů – papír, textil, dřevo, polymer nebo třeba i modelovací hmoty. Gelová razítka jsou vyrobená ze speciální průhledné pružné hmoty s opakovaně přilnavou zadní stranou. Právě díky tomuto lepivému povrchu se při práci umisťují na akrylový blok. Jinak samotný proces tisku je stejný jako u klasických razítek. Průhlednost má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu – díky transparentnímu materiálu přesně vidíte, kam tisknete.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?