Chybí vám oblíbená jídla v keto dietě? Nahraďte je tak, že vám chybět nebudou

Chybí vám oblíbená jídla v keto dietě? Nahraďte je tak, že vám chybět nebudou

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jíst zdravě není žádná věda, přestože si to stále mnoho lidí myslí. I když se pustíte do keto diety, neznamená to, že se musíte vzdát vašich oblíbených jídel. Existuje spousta jednoduchých, rychlých a chutných pokrmů, kterými můžete nahradit populární sacharidové bomby. Jaké jsou ty nejběžnější náhrady oblíbených jídel v keto dietě? Inspirujte se Magazínem KetoMix, online průvodcem za novým životním stylem a štíhlejším já.

Brambory vyměňte za květák

Je bramborová kaše je na vašem talíři stálicíl? Při keto dietě máte smůlu. Brambory ani batáty do keto jídelníčku nepatří. Obsahují příliš mnoho škrobů, a tedy sacharidů. Zkuste je ale vyměnit za květák. I z něj vyrobíte chutnou kaši. Jen ve zdravější verzi, která neohrozí vaši ketózu. To stejné platí pro rýži. Místo ní můžete použít konjakovou rýži, která neobsahuje žádné sacharidy ani kalorie, naopak je plná vlákniny.

Hranolky nahraďte kořenovou zeleninou

Hranolky určitě do jídel v keto dietě nepatří. Tedy, ty běžné, smažené klasicky a připravené z brambor. Dobrá zpráva ale je, že adekvátní náhradou tohoto jídla v keto dietě je zelenina. Připravte si křupavé hranolky z celeru nebo z tuřínu. Pro zdravější úpravu použijte místo pánve a bazénu oleje raději troubu nebo horkovzdušnou fritézu s minimem tuku.

Běžný chléb vyměňte za proteinový

Milujete obložené chleby? Jste každý den zvyklí snídat pečivo a život bez něj si nedovedete představit? V keto dietě na běžný chléb, rohlíky nebo housky rovnou zapomeňte. Řešení je naštěstí velmi jednoduché. Dejte si proteinový chléb, který vás bez problémů udrží v ketóze. Obsahuje velmi málo sacharidů a skvěle vás zasytí.

Místo klasických těstovin dejte na talíř proteinové nebo konjakové

Těstoviny jsou sacharidovou bombou, při keto stravování se jim obloukem vyhněte. Naštěstí i toto jídlo v keto dietě lze nahradit. Vyzkoušejte skvělé proteinové těstoviny nebo ty z rostliny konjak. Oboje výborně fungují při redukčních dietách. Proteinové obsahují hodně bílkovin a minimum sacharidů. Konjakové těstoviny mají nulovou kalorickou hodnotu, neobsahují žádné cukry, škroby, lepek ani tuky. Dopřát si jich můžete neomezené množství.

Cereálie plné cukru vyměňte za zdravější variantu

Cereálie jsou oblíbenou snídaní, pro někoho i svačinou. Ty běžné ale musíte z jídel v keto dietě vyškrtnout. U většiny z nich je to totiž, jako kdybyste si do misky sypali samotný cukr. Naštěstí už se dají pořídit i nízkosacharidové varianty, které nejen dobře chutnají, ale obsahují hlavně bílkoviny a vlákninu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?