Čím svým potomkům udělat radost ke Dni dětí?

Čím svým potomkům udělat radost ke Dni dětí?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Den dětí je za dveřmi a nabízí se tak otázka, co svým dětem pořídit nebo jak jim udělat radost. Vybrali jsme pro vás čtyři tipy na překvapení pro vaše nejmenší podle toho, zda jim chcete pořídit spíše nějakou drobnost nebo s nimi chcete strávit čas podle jejich představ.

 

O Dni dětí

Den dětí je mezinárodní svátkem, který se každoročně slaví 1. června a přestože jej mnozí lidé v současnosti vnímají jako den, kdy se na počest dětí jen konají nejrůznější společenské a sportovní akce, tento den má také upozornit veřejnost na práva a potřeby dětí po celém světě. Vůbec poprvé jej začali slavit obyvatelé Turecka v roce 1920, původní datum však připadalo na duben. Mezinárodní den dětí byl stanoven až později v roce 1949.

 

A čím tedy svým potomkům ke Dni dětí uděláte největší radost? Jako rodiče své děti znáte nejlépe a víte, zda budou mít radost z drobného dárku nebo tento den raději prožijí s vámi a s celou rodinou na nějakém výletě.

 

Výlet podle vlastního gusta

Je vaše dítko milovníkem zoo nebo zbožňuje kolotoče? Vezměte ho na Den dětí přesně na takové místo. Aktuální pandemická situace podobným akcím již nahrává, a tak není důvod, proč byste se takovým místům měli vyhýbat. Zjistěte také, zda se ve vašem okolí nekoná událost přímo ke Dni dětí.

 

Dárečky pro kreativní děti

Jsou vaše děti tvořivé a neustále něco kreslí? Zvažte pořízení nejrůznějších sad na kreslení. Na e-shopu obchodu pro kreativce Idea Creative teď například najdete sady fixů Chameleon Kidz, které jsou speciálně navržené pro děti, se slevou 20 %. Akce platí do 1. června, nákup však doporučujeme provést co nejdříve, aby fixky stihly dojít a vy jste je tak mohli vašim ratolestem dát včas.

 

Dobrodružný výlet do přírody

Pokud na to máte kapacitu, naplánujte svoje vlastní oslavu Dne dětí. Můžete například pozvat ostatní rodiny s dětmi a uspořádat výlet s několika zastávkami, na kterých se budou postupně plnit různé druhy úkolů. Ty mohou být sportovní nebo znalostní povahy a záleží hlavně na tom, jak je vaše dítě staré a co dělá nejraději. Do plánování zasvěťte i ostatní rodiče a vymyslete nějaké parádní odměny. Nezapomeňte také na občerstvení, případně udělejte zastávku v některém stánku nebo restauraci, máte-li to po cestě.

 

Drobnost pro sportovní nadšence

Je vaše dítě dobrodruh-sportovec? Den dětí pravděpodobně není ideální příležitostí na koupi velké věci, jako je kolo apod., můžete však vymyslet nějakou drobnost, která dítěti sportování výrazně usnadní. Pořídit můžete například parádní zvonek na kolo, kšiltovku v oblíbených barvách nebo nafukovací lehátko, pokud máte doma vodního nadšence. Celým smyslem je udělat dítěti radost nějakou promyšlenou maličkostí, kterou byste za normálních okolností třeba nepořizovali.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?