Co brát v potaz při výběru podlahy?

Co brát v potaz při výběru podlahy?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Plánujete rekonstrukci bytu a už teď se děsíte výběru podlahové krytiny a její následné pokládky? Není třeba panikařit. Provedeme vás výběrem té správné podlahové krytiny krok za krokem.

Podlaha jako první na seznamu

Rekonstrukce bytu není otázkou pár týdnů a stejně tak je nutné dopřát si dostatek času i na samotné plánování. Vyplatí se tak sepsat si seznam všeho, co chcete v bytě udělat a následně řešit jednotlivé položky postupně. Mnoho lidí má totiž tendence předbíhat a vybírat nábytek či dekorace, když ještě ani nemají jasno o podlaze. Ta by přitom měla na řadu přijít jako první, aby se připravil podklad přesně na míru vybranému typu krytiny. Ten musí být suchý a rovný, což je základním předpokladem pro všechny podlahové krytiny bez výjimky.

Proces výběru

Před samotným výběrem podlahy si doporučujeme jednak jasně stanovit rozpočet a zároveň i to, co od podlahy očekáváte. Nelze se totiž zaměřit pouze na vzhled a cenu, ale je třeba více zohlednit užité vlastnosti a charakter místnosti. Ne každá podlahová krytina je totiž vhodná například do koupelny nebo do kuchyně, a tak neškodí udělat menší průzkum trhu, abyste měli jasno o vlastnostech jednotlivých krytin. „Samozřejmostí je i konzultace v rámci naších služeb při pokládce“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny ze společnosti Koberce Trend.

Návštěva kamenného obchodu

Máte-li jasno v tom, jaký druh podlahové krytiny kam přijde, neotálejte s návštěvou kamenné prodejny. Jednak se tam totiž setká s odborníky, kteří mu dokážou poradit a jednak je třeba vidět vzorníky podlah na vlastní oči, osahat si je apod. Barvy, které vidíte v online katalogu, se mohou lišit nebo nemusí vypadat tak, jak si představujete, na velké ploše,“ upozorňuje Stuchlíková.

Pokládka

Přestože na internetu v dnešní době najdete návod snad na všechno, nemáte-li s pokládkou podlahy potřebné zkušenosti, je více než žádoucí obrátit se na odborníky. Pokládka podlahy se totiž řídí několika pravidly a roli zde hraje nejen charakter místnosti, ale také typ a konstrukční provedení krytiny, požadavky na umístění podlahového vytápění, kvalita zvukové izolace a taktéž plánovaná životnost dané podlahy. „Rozhodne-li se náš zákazník pro pokládku od našich podlahářů, nemusí řešit takřka nic. Naši konzultanti zaměří prostory se snahou o co nejmenší prořezy, podlahu na místo realizace dopraví a vynesou a součástí pokládky je i montáž nejrůznějších doplňků, jako jsou sokly, přechodové lišty apod,“ uzavírá Renata Stuchlíková za Koberce Trend.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?