Fešák Píno a jeho kamarádi baví děti bez přestání už deset let

Fešák Píno a jeho kamarádi baví děti bez přestání už deset let

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Fešák Píno a jeho parta kamarádů jsou v dětském světě známá firma. Český bavič a herec Josef Bača jezdí se svou unikátní show po celé republice – sám ji nejen vymyslel, ale také ji manažeruje. Na vystoupeních ho doprovází jeho věrná kamarádka česká divadelní a filmová herečka Petra Mošovská, představitelka role Bóni BON Bóni a také nový člen party, Fofrman! Josefa Baču alias Fešáka Pína jsme vyzpovídali, co chystá na léto a jak vůbec vznikl nápad dát dohromady zábavnou a interaktivní show pro děti.

Josefe, jak byste se představili dětským divákům a jejich rodičům, kteří vás třeba ještě neznají?

Jsme správná parta! A jako správná parta účinkujeme pro malé i větší diváky nebo také pro ty, kteří dětmi zůstali a podobně jako děti milují zábavu a hravost. Máme jedno hlavní poslání – především chceme, aby se děti s námi dobře bavily. Naše skladba programu obsahuje spoustu dynamických písniček, které vás nenásilně přivedou k tanci. Kromě zábavy a podpory pohybu jsme rádi, když se děti od nás něco přiučí.

Kdy vůbec projekt Fešák and Friends vznikl?

Původní projekt Fešák Píno vznikl přesně na den 9. února 2009. Myšlenka se
zrodila v mé hlavě. Docela dlouhou dobu jsem vymýšlel, jak celý nápad pojmout a především zrealizovat, kolik by v něm mělo účinkovat herců, tanečníků, bavičů… Ze všech plánů nakonec vzniklo duo Fešáka Pína a Bóni BON Bóni. Nedávno jsme se ale rozrostli a do party přibyl nový člen Fofrman. Fofrman je malý velký superhrdina, který je neuvěřitelně rychlý a hbitý. Díky své masce umí být neviditelný a jeho FOFR limonáda z něj dělá nepřemožitelného.

Můžete nám přiblížit začátky celého nápadu?

Projekt jsem vymyslel já osobně. Před deseti lety u nás nebyl nikdo, kdo by
se svou image a kompletním zpracováním lišil od tehdejších dětských
umělců. Následně se mi na inzerát ozvala kolegyně herečka a tanečnice
Petra Mošovská. Slovo dalo slovo a vznikla postava Bóni BON Bóni. A teď už to bude deset let, co spolu bavíme děti a spolupracujeme. Už v začátcích projektu jsem oslovil i skvělého producenta, herce a muzikanta Viktora Dyka, který je dnes už i můj kamarád. Celou dobu s ním spolupracuju na Fešákových písničkách – Viktor je autorem 99 % všech mých písniček a hitů.

Co všechno při svých show pro děti děláte?

Bavíme, tančíme a zpíváme. Přinášíme s sebou dětem dobrou náladu, moře úsměvu a parádní zábavu pro malé i velké diváky. Vždy máme velkou radost, když po vystoupení za námi přicházejí děti a chtějí podpisy nebo se s námi vyfotit. A nejsou to jen děti. Už hodněkrát se nám stalo, že za námi přišli se slovy díků i senioři a pochválili nás za to, že i oni se během naší show nesmírně bavili.

Kde vás můžeme vidět a co všechno už máte za sebou?

Za celých deset let účinkování máme za sebou přes 1000 vystoupení. Absolvovali jsme několik samostatných turné po Česku i na Slovensku. Mezi ty největší patří určitě Kolotoč bláznivin v roce 2016, kdy jsme měli 70 zastávek, pak Vysmáté vylomeniny v roce 2017 se 60 zastávkami a nesmím zapomenout ani na Bambilionský Milky bar v roce 2013, kdy jsme měli 57 zastávek. Kompletní přehled o našich vystoupeních najdete na našem webu v sekci Show. Největší turné s největším počtem zastávek za měsíc a půl turné byl ale určitě prvně zmíněný Kotoloč bláznivin.

Máte za ta léta působení nějaké vtipné historky ze zákulisí?

Při vystoupení zažíváme spousty legrace, ale někdy se úsměvné a milé
situace odehrávají i mimo pódium, před nebo po vystoupení. Jednou, když jsme vystupovali v Havířově, přišel k Bóně v civilním oblečení starší pán s památníčkem se slovy „Prosím, můžete se mi podepsat, Ewičko“. Po nás
totiž vystupovala Ewa Farná a onen pán si Bóňu spletl.

Jak vypadají zákulisní přípravy na vystoupení?

Vystoupení není jen o tom stát na pódiu, ale také o tvrdé práci mimo
pódium. Aby vystoupení bylo úspěšné, je zapotřebí mnoha složek, od skládání písniček, vymýšlení choreografií, psaní scénářů až k dramaturgii, scénografii a kvalitním manažeringu. Spolupracujeme s mnoha profesionály v tomto oboru. Při samotném vystoupení je důležité mít skvělého, ideálně vlastního profi zvukaře. S námi jezdí už mnoho let odborník na slovo vzatý Martin Hrubý, který zvučil takové hvězdy, jako je Helena Zeťová, Těžký Pokondr a mnoho dalších.

Léto a školní prázdniny jsou v plném proudu. Co vás čeká v létě a kam bys nás chtěl pozvat?

Rád bych pozval všechny děti, jejich rodiče, ale i prarodiče, aby se vyrazili pobavit s Fešákem Pínem a jeho správnou partou. Budeme se na všechny těšit na mnoha místech v České republice i na Slovensku společně s Bóňou BON Bóňou a nově i Fofrmanem. Stačí nás sledovat na naší facebookové stránce, kde zveřejňujeme pravidelně aktuality a nejbližší akce.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?