Léto ve znamení food festivalů, kam se na ně vydat?

Léto ve znamení food festivalů, kam se na ně vydat?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Food festivaly pod širým nebem jsou již tradičním způsobem trávení volného času. Češi je každoročně navštěvují během jarní a letní sezony a ty nejzásadnější se odehrávají v Praze, Brně či Dětenicích.

2. ročník Středověkého food festivalu v Dětenicích

Zámecký resort Dětenice a jeho eleganci skloubenou s neúprosným a syrovým středověkem zná asi každý. Ne každý ale ví, že se zde letos již druhým rokem odehraje Středověký food festival, který návštěvníky láká na kvalitní staročeskou kuchyni.

„Letošní Středověký food festival se koná 5., 6.  a 22. července. Další termíny jsou poté 5., 12. a 19. srpna. Pokrmy připravujeme samozřejmě tematicky, jsou inspirované Franckou říší a barbarským severem. Návštěvníci budou moci ochutnat chobotnice, ústřice, krevety, olihně, mušle, ale i kuřecí hnátky, uzeného kapra nebo jehněčí klobásky a třeba i domácí koláčky. Nebude chybět ani celé opékané čuně. Vstup je samozřejmě zdarma. Oproti loňskému roku jsme však změnili místo konání a letos festival připravujeme v zámeckém parku, kam si návštěvníci mohou přinést deky a na trávě uspořádat piknik,“ láká příznivce kvalitní gastronomie marketingová ředitelka dětenického resortu Aneta Ondráčková.

Na festivalu nebude samozřejmě chybět oblíbené rytířské klání, poběhlice, tanečnice a středověká kapela. Proudem poteče i domácí dětenické pivo, zvažte tedy možnost přenocovat v místním Středověkém hotelu. Pokud se rozhodnete veselí takto prodloužit na celý víkend, pamatujte, že se nacházíte v překrásné oblasti Českého ráje a podlehněte turistickým choutkám. Jen pár kilometrů od Dětenic se nachází například zřícenina hradu Trosky, která je obklopena dechberoucí přírodou. Nestihnete-li červencové termíny festivalu, nezoufejte. Jak již bylo zmíněno, během léta se festival bude konat i v srpnu.

Netradiční koncept dětenického resortu

Výběr místa pro Středověký food festival není náhodný. Právě v Dětenicích totiž vznikla první Středověká krčma svého druhu na světě. Ti, kteří ji již někdy navštívili, si pravděpodobně dokáží představit, co je na tomto festivalu čeká. Pro ty, kteří v Dětenicích budou poprvé, máme malé varování. Lidé konzervativní, nechť nechají svá pravidla doma, kultivované vyjadřování zde totiž občas pokulhává.

Nenechte se ale mýlit, vše je součástí nezapomenutelného zážitku, který chtějí provozovatelé resortu zákazníkům dopřát. Z obsluhy se tak během chvíle stávají herci a vězte, že celé divadlo je někdy tak reálné, až je lehké zapomenout, v které že době se to vlastně nacházíte. Není výjimkou, že ženy jsou nazvány ochechulemi a starými čarodějnicemi a muži zas vyzývání, ať místo peněz raději panenku svou na místě nechají. Oblíbenost tohoto netradičního konceptu však stále stoupá a vysoká návštěvnost Dětenic nejen během letního období to dokazuje. Pokud jste tedy toto místo ještě nenavštívili, můžeme to všem vřele doporučit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?