Nábytek pro mateřské školky má svá specifika. Znáte je?

Nábytek pro mateřské školky má svá specifika. Znáte je?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Předškolní zařízení jsou vybavena specializovaným nábytkem, který musí splňovat přísné normy. Nechte se inspirovat, jak vylepšit prostředí mateřské školky tak, aby se děti mohly bezstarostně oddávat hře a přitom se učily jedním z nejefektivnějších způsobů – hrou. Správné vybavení mateřské školky totiž vybízí k aktivitě nebo slouží jako pomůcka při výchově. Jaká jsou další specifika vybavení pro mateřské školky a proč se do něj vyplatí investovat?

Nábytek pro mateřské školky musí splňovat ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Kromě toho je také důležité kvalitní provedení bez ostrých hran, v souladu s bezpečnostními normami, a kromě nábytku také hrací prvky, koutky, hry či didaktické pomůcky, které pomohou rozvíjet se dětem v předškolním věku. Mimo to je také důležité promyslet vhodné uspořádání, obzvláště pokud neoplývá velkorysými prostory.

Rozdělení na zóny

Prostor v mateřské školce by měl být rozdělený na takzvané zóny. Lze to udělat velmi snadno pomocí modulárního nábytku, a navíc to bude vypadat esteticky. Můžete tak například jednoduše vymyslet hernu, která bude fungovat pro rekreaci a zároveň jako zašívárna. Děti se rády učí napodobováním života dospělých, proto jsou často k vidění různé tematické dětské koutky, např. garáže, kadeřnictví, kuchyňské studio nebo třeba klidně i pohádkové království na podporu rozvíjení fantazie.

Lehátka pro odpolední odpočinek

Po dopoledni naplněném hrami přichází vždy na řadu neodmyslitelně odpočinek či odpolední spánek, během kterého děti vstřebají všechny zážitky a vjemy z her a jejich mozek se bude věnovat třídění poznatků a informací. Lehátka z kvalitních materiálů tedy mají svůj nezastupitelný význam stejně jako zdravotní matrace respektující odlišnosti a zvláštnosti vývoje dětského tělíčka. Díky tomu se budou moct děti vypsat do růžova. Pokud bojujete s prostorem, existují i prostorově úsporná lehátka, která se dají stohovat – díky tomu nezaberou tolik místa a hodí se do omezených prostor. Na výběr bývají odlehčené konstrukce, které oceníte při častém přemisťování lehátek, nebo i bytelnější z dřevěného masivu. U matrací zase vsaďte na ty se snímatelným a pratelným potahem. To vám usnadní práci v případě dětských nehod během spánku.

Tradice a česká výroba

Uplynulý rok 2021 byl pro mnohá odvětví přelomový, a nejinak tomu je i u specializovaného vybavení pro školy a školky. Se ctí se s tím podařilo vypořádat ryze české firmě MAKRA Didakta. Fungují na trhu od roku od roku 1993 a za tu dobu se podíleli na vybavení škol a školek nejen v Čechách, ale také v zahraničí. Za sebou mají například realizaci mateřských školek ve Spojených arabských emirátech. Do portfolia firmy spadá kromě nábytku pro školy a školky i zahradní vybavení nebo interaktivní hračky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?