Nemovitosti jsou nejvýhodnější investiční strategií, říká odborník

Nemovitosti jsou nejvýhodnější investiční strategií, říká odborník

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Není náhoda, že konzervativní investoři a znalci realitního trhu nejčastěji volí právě nemovitosti. Investiční riziko je nízké, vidina dlouhodobého stabilního výnosu více než lákavá a taktéž volatilita, tedy míra kolísání hodnoty nemovitosti nebo výnosu z ní, je oproti jiným investičním komoditám velmi nízká. Pokud tedy nechcete nechat svoje peníze ležet nezhodnocené ladem, je na čase začít uvažovat o vhodné investiční strategii.

Mnoho Čechů si už položilo otázku, kam s penězi, které leží stranou nevyužité, aby se co nejlépe zhodnotily a přinášely dlouhodobě zajímavý a jistý výnos.

„Požadujete dlouhodobou návratnost a stabilitu, nechce se vám jít do spekulací a žádných riskantních počinů? Naopak byste rádi klidně spali s tím, že o své vložené prostředky nepřijdete? Potom patříte mezi konzervativní investory. Nízké investiční riziko vám mohou zajistit investiční nemovitosti. Riziko je nízké i s ohledem na volatilitu čili míru kolísání hodnoty nebo výnosu, inflaci a vývoj realitního trhu. Jediné, co je předpokladem bezpečné investice, je bezpečná a výhodná koupě vhodné nemovitosti,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International, která poskytuje profesionální služby a poradenství v oblasti realit, ať už se jedná o jejich výhodný nákup, efektivní správu, prodej či development.

Investice do nemovitostí chrání před znehodnocením

Jedním z běžných rizik u investic je inflace. U některých typů investic hrozí, že klesne jejich hodnota, podobně jako klesá kupní síla peněz. Jiné je to s nemovitostmi. „Investiční byty i rodinné domy vám naopak vložené finanční prostředky chrání, a to včetně inflačních výkyvů. Zhodnocení nemovitostí je v dlouhodobém horizontu stabilní a vyšší než inflace. Jsou dokonce výhodnější než jiné tržní komodity. Jiné komodity ale nepřinášejí žádné úročení, na rozdíl od nemovitostí, které se zhodnocují v průběhu času hned dvakrát – jednou ze zhodnocení nemovitosti jako takové, podruhé z pravidelného měsíčního nájmu,“ vysvětluje David Novotný z Bohemian Estates.

Nemovitosti jsou jistota

Ve srovnání s jinými aktivy jsou nemovitosti dlouhodobě nejjistější a málo rizikovou investicí. Kromě tradičních rizik zmíněných výše se u nemovitostí setkáváme ještě s riziky týkajícími se koupě a převodu vlastnického práva. První výzvou je koupit si ten správný investiční byt. Druhou klíčovou výzvou je dostatečná ochrana v celém procesu koupě. To zahrnuje především zjištění skutečného technického stavu nemovitosti, právní prověrku případných exekucí, věcných břemen atd., pomoc s výhodným financováním a úschovu finančních prostředků.

Do hry tak vstupuje celá řada proměnných, které mohou při troše smůly proměnit sen o snadném přivýdělku v noční můru plnou byrokracie, právních a technických zádrhelů a potíží s neplatiči. Proto na realitním trhu existuje služba nabízející kompletní poradenství a správu nemovitosti pod jednou střechou. „Specializovaná společnost vám poskytne nezávislé poradenství z pohledu investičního výhledu, zhodnotí tržní ceny, vyhledá vhodnou nemovitost k nákupu dle individuálního zadání, prověří právní i technické aspekty nemovitosti, dohlédne na obchodní transakci a v případě zájmu také bude vykonávat kompletní správu tak, aby byly maximalizovány výnosy a minimalizována rizika. Pokud vyberete správnou nemovitost a budete ji efektivně spravovat, výnos může být v průměru asi 9,7 % ročně,“ uzavírá David Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?