Oslavte svátek zamilovaných v pravém italském duchu

Oslavte svátek zamilovaných v pravém italském duchu

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Italská kuchyně je vyhlášená po celém světě a není divu. Itálie platí za zemi, kde je vaření povýšeno na umění. O jídle Italové mluví se stejným zápalem jako třeba Angličani o počasí a otázka, co bude dnes k obědu, je častým tématem sousedských hovorů. Italové jsou zároveň velcí romantici a milují velká gesta – co se u nich inspirovat a oslavit blížící se svátek sv. Valentýna v italském duchu?

Pod pokličkou italské kuchyně

Italové jsou odnepaměti vášniví milovníci jídla. Z této lásky se zrodila i schopnost mistrně kombinovat jednotlivé ingredience do lahodných pokrmů, které jsou skutečným gurmánským požitkem. Italská jídla mají vynikající chuť, jsou zdravá, z čerstvých surovin a na jejich přípravu není třeba mnoho času ani nestojí, až na výjimky, moc peněz. Proto je italská gastronomie tak oblíbená u nás i ve světě. Samotná filozofie italského vaření je prostá: je třeba zachovat původní chuť každé jednotlivé suroviny, kterou použijeme. Pokud tedy připravíme těstoviny s tuňákem, musí se na talíři snoubit chuť těstovin, olivového oleje, česneku, tuňáka, rajčat a kaparů a je třeba, aby každá z chutí byla jasně rozpoznatelná.

Svatý Valentýn ťuká na dveře

Valentýn byl kněz ve starém Římě a žil ve 3. století za vlády císaře Claudia II. Bývá spojován s láskou proto, že potají oddával mladé páry. Díky tomu je po něm pojmenován den, kdy všichni zamilovaní oslavují svoji lásku drobnými dárky a společně strávenými chvílemi. Nemusíte tedy chodit daleko a můžete se inspirovat rovnou v Itálii! Italové jsou velcí romantici a nedají dopustit na velká gesta. Rádi chodí na honosné večeře, ale na svatého Valentýna berou svůj protějšek spíše na menší, ale velmi romantickou večeři na pečlivě vybrané pěkné, zajímavé místo. Tento den je jako stvořený k tomu, abyste se svojí drahou polovičkou objevili společnou vášeň pro italské delikatesy.

To nejlepší z celé Itálie nabízí degustační prodejna se specializovaným obchodem Gran Gusto Food ve Štefánikově ulici v Praze. Na svátek svatého Valentýna si pro zamilované připravila speciální zamilované menu pro dva servírované na jednom talíři. Akce platí celý týden od 11. do 15. února. Servírované delikatesy neobsahují žádné chemické přísady ani konzervanty. Pocházejí od prověřených italských dodavatelů, kteří je vyrábějí tradičním způsobem za použití nejkvalitnějších surovin.

Předkrmy neboli Antipasto

Nedílnou součástí italského menu jsou předkrmy. Ty mají za úkol naladit chuťové buňky na hlavní chod, ale zdaleka nemají nasytit. Téměř jistě se vám ale při konzumaci italského menu stane to, že vám předkrm zachutná natolik, že byste si ho dali nejraději ještě minimálně jednou či dvakrát. Pokud se tak stane, předkrm splnil své poslání. Kromě pizzy či těstovin na sto způsobů dala italská kuchyně světu také slavné šunky, sýry či vína, kterých si v rámci degustace můžete dopřát do sytosti a odejít s pocitem dobře nasyceného žaludku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?