Pozor na zakázané předměty v letecké dopravě. Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem

Pozor na zakázané předměty v letecké dopravě. Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Čeká i vás v blízké době cesta letadlem, ať už za prací, nebo za dovolenou? Při cestování letadlem je třeba myslet nejen na to, co si s sebou na cestu do zahraničí zabalit, ale také na to, že je třeba při balení zavazadel myslet na zakázané předměty. Poradíme vám, jaké věci nesmí v případě cest letadlem do příručního a odbaveného zavazadla a podělíme se s vámi také o několik tipů, díky kterým bude cestování příjemnější.

Tipy na zabalení odbaveného zavazadla

Jak se vyhnout tomu, že se vám křehčí věci v odbaveném zavazadle při hrubším zacházení rozbijí? Křehčí věci dobře vystelte něčím měkkým. Často se stává, že se do kufru rozlijí šampony nebo sprchové gely, proto je doporučujeme přepravovat v samostatném uzavíratelném sáčku. Co se týče samotného kufru nebo tašky, ideálně odbavené zavazadlo ještě doma obmotejte potravinářskou fólii. Kromě oblečení a kosmetiky můžete mít v odbaveném zavazadle také nářadí, nože a nůžky, alkohol, tabák či cigarety v množství odpovídající vlastní spotřebě a sportovní náčiní.

Mezi zakázané předměty v odbaveném zavazadle patří zařízení s lithiovými bateriemi, powerbanky a zapalovače. Fotoaparát nebo videokameru můžete v odbaveném zavazadle přepravovat pouze v případě, že z přístroje vyndáte napájecí baterie. Doporučujeme však mít veškerou elektroniku právě v příručním zavazadle. Do odbaveného zavazadla také nepatří osobní doklady, peníze, platební karty a cennosti, nicméně zakázané nejsou.

Tipy na zabalení příruční tašky

V první řadě si do příruční tašky zabalte osobní doklady, peníze a další cennosti. Doporučujeme ,kromě jeho samotného pojištění, mít v tomto zavazadle i mobilní telefon, fotoaparát, notebook nebo tablet.V příruční tašce můžete mít i tekutiny v průhledných obalech o maximálním objemu 100 ml. Může se tedy jednat nejen o vodu, ale také například o parfém. Všechny nádoby s tekutinami musí být umístěné v jednom průhledném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr s rozměry 20 krát 20 cm. Řada lidí neví, že v příručním zavazadle můžete mít také některé ostré předměty, jako jsou nůžtičky na nehty, pilník, jednorázové holicí strojky a také jeden zapalovač a antiperspirant nebo deodorant. Stejně tak si můžete do příručního zavazadla zabalit potraviny bez tekuté složky a dětskou stravu v množství, které je potřebné na dobu letu.

Cestovní pojištění a pojištění zavazadel

Před cestou do zahraničí byste si rozhodně neměli zapomenout sjednat cestovní pojištění s pojištěním zavazadel, které se vztahuje na věci, jež si s sebou berete na dovolenou. Nárok čerpat náhradu škody máte v případě, že budou vaše zavazadla ukradená, zničená nebo ztracená při přepravě.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?