Rozlučte se s chronickou únavou a dopřejte si příliv nové energie

Rozlučte se s chronickou únavou a dopřejte si příliv nové energie

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

První záchvěvy jary jsou cítit ve vzduchu a počasí posledních dní nás láká k procházkám a výletům. Jenže místo aby vás blížící se jaro nabilo elánem a vytrhlo ze zahálení, cítíte se malátní, nic se vám nechce a do toho často bojujete s chřipkou nebo nemocemi nachlazením? Odpověď na otázku, proč se tak děje, je nasnadě. Za vším hledejte oslabenou imunitu.

I když o zimním spánku mluvíme hlavně v souvislosti se zvířaty, člověk vlastně do jisté míry funguje v chladných měsících podobně. Když je zima, nesvítí slunce a brzy se stmívá, jsme méně aktivní. Proto tak milujeme zalézt si s dobrou knihou a horkým čajem pod peřinu a oddávat se slastnému nicnedělání. Doba zimního spánku však skončila, pojďme se tedy podívat, jak se po zimě nastartovat a posílit vyčerpanou imunitu.

Je to v hlavě

Pozitivní myšlenky vedou k pozitivním činům. Začněte tedy se změnou přímo ve vaší hlavě a přenastavte si pochmurné zimní myšlení na to pozitivní, jarní. Všechno v přírodě bude brzy pučet, rašit a vzkvétat, tak proč se nezapojit do akce zvané jaro a nejít na to podobně? Stačí k tomu maličkosti. Místo obvyklého sedánku s přáteli v hospodě se těšte na piknik v parku, kino vyměňte za procházku a uzavřenou posilovnu třeba za celodenní výlet. Nepřeceňte síly hned zkraje a k aktivitě se probouzejte postupně.

Vyjarněte si jídelníček

Přes zimu většinou dáváme přednost hutné, tučné krmi, která však postrádá výživovou hodnotu. Taková strava nás zmáhá, je pro tělo těžká na zpracování a způsobuje únavu. Jděte na to s jarem jinak a svůj jídelníček odlehčete a doplňte o čerstvé ovoce a zeleninu. Pokud vám nevyšlo novoroční předsevzetí, protože v zimě máte větší sklon hřešit, nastává ideální čas dát si druhou šanci a vyladit formu do plavek.

Pozvěte jaro k sobě domů

Pusťte se do generálního úklidu! I když se to zdá jako nudná činnost, opak je pravdou. Třídění, uklízení a vyřazování starých věcí je zároveň i vnitřní očistou. Pocit, že se zbavujete nepotřebných věcí, vám dodá lehkost a pocit nového startu s čistým štítem. V uklizeném, provoněném a čistém bytě s dekoracemi v pastelových tónech příval jarní energie přijde sám.

Jarní detoxikace

Pokud chcete pročistit své tělo a nastartovat imunitní systém, začněte s celkovou detoxikací. Na jaře k tomu nastává ideální doba. Každý organismus se po zimě probouzí, zrychluje se mu metabolismus a tělo samo spouští očistné procesy. To ale nestačí. „Náš organismus je denně vystaven znečištění, špatným stravovacím návykům, stresu, působení chemie, léků a tak podobně, proto je nutné tento samovolný proces těla podpořit, aby detoxikace proběhla hlouběji a kvalitněji,“ říká Marika Kocurová, marketingová ředitelka přírodní detoxikační medicíny Joalis.

Metoda řízené a kontrolované detoxikace se zabývá odstraňováním toxinů, které mohou být příčinou nejrůznějších potíží, mimo jiné i chronické únavy a nedostatku energie. Toxiny se usazují v lidském těle vlivem životního prostředí, životního stylu či v důsledku jeho vlastních metabolických pochodů. „Konkrétní typ toxické zátěže je určen na základě měření elektro-akupunkturním přístrojem Salvia, který byl zkonstruován podle vynálezu dr. Reinholda Volla. Podle výsledků tohoto měření jsou pak doporučeny vhodné, čistě přírodní detoxikační přípravky. Díky nim se organismus zbaví příslušných toxických zátěží, které brání jeho normálnímu fungování,“ vysvětluje mechanismus působení bioinformačních preparátů Kocurová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?