Sůl z Mrtvého moře: Zázrak na kůži, vlasy, kosti i srdce

Sůl z Mrtvého moře: Zázrak na kůži, vlasy, kosti i srdce

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mrtvé moře je považováno za nejbohatší vodní zdroj léčivých látek na světě. O účincích vody a soli z této nejníže položené vodní plochy na světě dobře věděli už naši předci ve starověku a uměli ji využít ve svůj prospěch pro zkrášlující i léčebné účely. Udělejte si moře v Česku a připravte si doma wellness solné lázně – stačí k tomu opravdu málo. Sůl z Mrtvého moře seženete v podobě soli do koupele nebo jako součást kosmetických přípravků.

Proč je sůl z Mrtvého moře výjimečná?

Mrtvé moře, jeden z nejpozoruhodnějších přírodních úkazů na světě a také nejnižší bod na Zemi, leží hluboko v údolí řeky Jordán na hranici Jordánska a Izraele. Je to nejbohatší zdroj přírodních solí, které se tam hromadily po tisíce let. Přívlastek „mrtvé“ souvisí s absencí života v jeho vodách kvůli extrémně vysokému obsahu solí a minerálů. Obsah soli je totiž čtyřikrát vyšší než ve většině světových oceánů.

„Přírodní sůl z Mrtvého moře je výsledkem solárního vypařování vody. Vzniklé krystalky soli jsou odlišné od ostatních druhů solí a jsou charakteristické vysokým obsahem minerálních látek – zejména hořčíku, vápníku, sodíku a draslíku. Tato koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak regeneraci čili obnovu buněk. Voda z Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků, přičemž 12 z nich nenajdete v žádné jiné vodě na světě. Některé z nich jsou dokonce vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění, vyživování pleti, aktivaci oběhového systému a zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch. Soli, bahno i voda jsou proto využívány pro výrobu kosmetických přípravků,“ vysvětluje Eva Pszczolková, zástupce společnosti NevO Dead Sea SPA zaměřené na výrobu kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Solné koupele

Díky vysokému procentu minerálních látek hraje sůl z Mrtvého moře významnou roli při léčbě mnoha zdravotních i kosmetických potíží. Kromě toho, že sůl působí blahodárně na různá kožní onemocnění, koupel v solném roztoku uklidňuje a ulevuje od bolesti zad, kloubů či svalů a výrazně pomáhá lidem s dýchacími nebo srdečněcévními problémy. Jako kosmetický bonus přináší osvěžení a zanechává pleť jemnou a hebkou. Pravidelné koupele se solí z Mrtvého moře napomáhají detoxikaci a regeneraci pokožky, přirozeně ji čistí a podporují její prokrvení.

Užijte si solné lázně i u nás

Nasimulovat mořské klima dnes není složité ani ve středoevropském podnebí. „Sůl se objevuje v kosmetických produktech nebo je využívána například při koupelích, masážích a jiných wellness procedurách. Ačkoliv se to nezdá, sůl shromažďuje vodu v pokožce, a tudíž ji udržuje hydratovanou,“ vysvětluje Eva Pszczolková z NevO Dead Sea SPA. „V přiměřeném množství je sůl pro péči o pokožku celého těla i vlasů prospěšná po celý rok.“ Řada českých lázní také nabízí pobyty zaměřené právě na účinky Mrtvého moře. Nemusíte tedy cestovat tisíce kilometrů, abyste načerpali sílu mrtvé soli.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?