Sváteční šílenství propuká naplno. Tipy, jak pořídit dětské hračky levněji

Sváteční šílenství propuká naplno. Tipy, jak pořídit dětské hračky levněji

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoční svátky se blíží a my začínáme myslet na to, co vše je třeba připravit. Starosti s tím, co nakoupit a jaké dárky dětem vybrat, jsou po roce opět tu. Nápor čeká také naši peněženku, neboť sváteční přípravy a nákupy dárků zvláště pro děti představují nemalou sezónní položku v rozpočtu. Proto přinášíme pár tipů na to, jak si během adventních příprav usnadnit starosti se sháněním dárků pro vaše potomky.

Základním předpokladem pro zvládnutí všech předvánočních příprav bez stresu je pustit se do nich včas. Čím dříve začneme, tím dříve budeme mít vše nachystané bez nervů a svátky si budeme moci užít ve zdraví, v dobré pohodě a klidné atmosféře. Dárky shánějte racionálně a s rozmyslem. Ušetříte si mimořádné náklady, které dovedou udělat díru v rozpočtu.

Pozor na slevová lákadla a zbytečné utrácení

Češi milují výhodné nákupy ve slevách. Pokud si však všimnete, jak toto slovo obchodníci v posledních letech chrlí, zjistíte, že ho používají často jen jako moderní zaklínadlo, kterým naženou zákazníky do obchodů. Slovo sleva u zákazníka vyvolává psychickou potřebu vydat se do obchodu – a v případě časově omezené nabídky je tato potřeba ještě silnější, aby na nás zlevněné zboží vůbec zbylo. Obchodníci nás ve skutečnosti nelákají na slevy, ale na to, abychom neplánovaně koupili zboží za plnou cenu. To je zase výhodné pro ně. Odborníci proto v souvislosti s vánočními nákupy zásadně nedoporučují nakupovat v časovém presu. Pod vlivem stresu a časové tísně jsme totiž otevřenější utratit více a koupit i zbytečné věci.

Dárek pro děti s přidanou hodnotou

Namísto hraček s bezduchými motivy dětem pořiďte ty, s nimiž se dá nějak pracovat, dotvářet je, spojovat, skládat, seskupovat a vyrábět z nich originální díla. K rozvíjení osobnosti se nejlépe hodí různé stavebnice, modelovací hmoty a skládačky z materiálů, jako je dřevo, papír, filc nebo pěna. „Kreativní hmoty na modelování jsou ideální příležitostí, jak u dětí odmala rozvíjet tvořivost, soustředěnost, trpělivost, napomáhat rozvoji jemné motoriky a dále pracovat s fantazií a neustále tím posouvat její hranice. Proutek se nejlépe ohýbá, dokud je mladý. Rodiče by proto neměli promarnit příležitost vybavit dítě do života tak klíčovými vlastnostmi, jako je kreativita, zručnost, originalita a nekonvenční myšlení. Vyberte takovou, která bude mít praktické vlastnosti,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel prodejce dětských hraček Pexi na českém a slovenském trhu.

„Modelovací hmoty nové generace se vyrábějí v celých kreativních sadách a nudu s nimi nezažije žádné dítě ani rodič,“ říká Marcel Pech. „Hitem poslední doby je pěnová modelína PlayFoam. Je lehoučká, netoxická, snadno tvarovatelná a opakovaně použitelná modelína z kuličkového materiálu vhodná pro děti od tří do deseti let. Rodiče ji milují především proto, že nelepí a nepřichytává se na žádném povrchu, takže nezanechává špínu a nepořádek,“ dodává Pech. Novinkou je svítící sada, díky které můžou mistrovská dílka vašich ratolestí přímo zářit. Balení se čtyřmi barvami fosforeskující modelíny září ve tmě, nelepí se k podkladu ani se nezašlape do koberce. Lehoučká a nemastná modelína nevysychá a zůstává stále tvárná. Díky tomu s ním můžete modelovat stále dokola. Nejvyšší kvalita použitého pojiva zaručuje, že modelína drží stále pohromadě i po mnoha hodinách hraní.

Objednávejte online

Online nákupy mnohdy představují způsob, jak ušetřit nemalé peníze. I zde platí nenechávat objednávky z e-shopů na poslední chvíli. I když máte běžně zkušenosti s doručením do druhého dne, nemusí to platit před Vánoci, kdy jsou doručovací kapacity omezené a zpracování objednávky trvá déle. Internetoví prodejci před Vánoci nabízejí informaci, dokdy garantují doručení vzhledem k datu objednávky. Pokud tam tato informace chybí, je třeba počítat s rezervou minimálně tři pracovní dny.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?