Tip na dárek pro malé techniky a montéry. Jeden dárek, nekonečno možností

Tip na dárek pro malé techniky a montéry. Jeden dárek, nekonečno možností

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Není hezčí dárek pro rodiče než rozzářené dětské oči radující se z maličkostí. Jaké dárky ale rozzáří oči tvořivým a zvědavým dětským duším, které patří mezi začínající nebo pokročilé montéry? Důležité je brát ohled na vývojový stupeň i to, co našim dětem udělá nefalšovanou radost. Buďte prozíraví a kupte svým ratolestem něco, z čeho budou těžit celý život.

 

Málokdo má v dnešní uspěchané době čas a trpělivost brouzdat od jednoho nákupního centra k druhému a pátrat. I když to zní otřepaně, materiální hodnoty jsou pomíjivé a většina nakoupených dárků beztak brzy upadne v zapomnění na dně skříně nebo v jiném úložném prostoru. Nenechte se proto zmást reklamními triky prodejců tvrdících, že vaše děti potřebují to či ono, a darujte něco s přidanou hodnotou.

Zábava a učení v jednom

„Detailně propracovaná stavebnice Malý konstruktér Profi – Premium Truck je kovová konstrukční stavebnice obsahující neuvěřitelných 1141 dílků, ze kterých si dítě může postavit cokoli, od tahače a vrtulníku až po letadlo. Není divu, že tato stavebnice získala v roce 2017 ocenění Hračka roku,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel prodejce a distributora hraček na českém i slovenském trhu Pexi. „Montáž modelů rozvíjí jemnou motoriku, polytechnickou zdatnost, kreativitu a logické uvažování dítěte. Hodí se pro děti od 7 let věku. Výhodou je, že menší děti si mohou stavět jednodušší modely a postupně, jak se bude sebevědomí malých kutilů zvyšovat, zkusit sestavit i ty složitější. Nebo mohou popustit uzdu fantazii úplně – stavebnice obsahuje tolik dílků, že je tu prostor i pro vlastní technické vynálezy,“ dodává Pech.

Stavebnice ze série Malý konstruktér vznikají v konstrukční kanceláři nedaleko polské Gdyně v továrně jednoho z největších producentů hraček s více než 30letou tradicí. V současné době celá série obsahuje více než 40 stavebnic s různým počtem dílků a stupněm obtížnosti. Nejmenší sady, kde najdete kolem 100 montážních dílů, jsou vhodné pro děti od 6 let. I s nimi již složíte velmi pěkné konstrukce a jednodušší stroje, se kterými si lze hrát. Kovové sady jsou doplněné také plastovými, barevně potištěnými díly a dalšími součástkami, díky kterým vypadají dokončené modely velmi realisticky. Hotové stroje a stavby jsou velmi pevné a najdou využití také jako hračky do různých dětských her.

Kreativita jako vklad do života

Kreativita není dobrá jen pro umělce, dá se využít ve všech oblastech lidské činnosti. V každém oboru je nedocenitelnou vlastností, protože se dá využít při aktivním, originálním řešení problémů, vymýšlení nápadů a vizí. Děti, u kterých se podporují tvůrčí schopnosti již v raném věku, jsou vnímavější, nápaditější, oplývají větší spontánností a uměním improvizace. Mají mnohovrstevnatou osobnost. Jsou živější, zvídavé, hranice svých možností neustále posouvají dál, mají odvahu a stále na sobě pracují. To nejhorší, co můžete jako rodič udělat, je dítě odbývat, či dokonce okřikovat, abyste měli klid. Dětská potřeba ptát se a svět kolem sebe zkoumat všemi smysly je přirozená a my bychom ji neměli potlačovat. Je třeba si uvědomit, že si junior touto formou utváří osobnost, z níž bude těžit celý život v profesním i osobním životě.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?