Velikonoce jsou za dveřmi. Zkrášlete si domov za levno

Velikonoce jsou za dveřmi. Zkrášlete si domov za levno

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Velikonoce jsou oslavou příchodu jara, a protože už jsou za dveřmi, je nejvyšší čas pozvat trochu té sváteční jarní atmosféry i k vám domů. Po dlouhých a tmavých zimních dnech potřebuje interiér osvěžit jarními barvami, zesvětlit a provzdušnit pomocí jarních dekorací. Zapomeňte na levné a tuctové výrobky z Číny i klasiku v podobě vajíček, kuřátek a zajíčků. Inspirujte se snadnými tipy, jak vyzdobit vaše bydlení.

Velikonoce patří mezi oblíbené svátky po celém světě. Jsou to svátky jara oslavující probouzení přírody po dlouhé a chladné zimě, její plodnost a rozpuk nového života. I když se velikonoční zvyky a tradice se historicky lišily kraj od kraje, všude měly stejný význam. Hlavním smyslem bylo zbavit se všeho starého a nepotřebného, očistit domácnost od nepořádku i tělo od chorob a připravit se na znovuzrození přírody. Z náboženského hlediska jsou Velikonoce nejvýznamnějšími křesťanskými svátky. Mají připomínat a oslavovat zmrtvýchvstání Ježíše Krista, které mělo nastat tři dny po jeho ukřižování.

Pokud si v průběhu roku zkrášlujete bydlení sezónní výzdobou, neměli byste zaspat ani tuto krásnou roční dobu, a tak jako jaro přináší přírodě svěží zeleň a barevnost, měli byste svěží nádech vnést i mezi čtyři stěny vašeho domova. Pokud nepostrádáte tvořivého ducha, můžete se pustit do výroby jarních a velikonočních dekorací na vlastní pěst.

Zelené rostlinky jako symbol jara

Po ponuré zimě interiér krásně osvěží typické jarní rostliny. Můžete se zastavit na farmářských trzích a koupit čerstvé řezané květiny do vázy nebo jarní cibuloviny v květináči. S trochou kreativity můžete koupené rostlinky dotvořit tak, aby vznikla jarní aranž. Vezměte skleněnou nádobu a vsaďte do ní jarní cibulovinu, třeba narcis či hyacint. Rostlinku následně ukotvěte mechem. Výsledek nejenže vypadá skvěle, ale mech navíc pomáhá udržovat vláhu. V závěru ještě dozdobte velikonočními dekoracemi a máte hotovo. Na procházce si natrhejte kočičky nebo větvičky s rašícími lístky a přidejte je do vázy k řezaným květinám. Pokud nejste milovníky barevných květů, svěžest do obydlí přinese i krásně vzrostlé jarní osení.

Drobné dekorace

Spíše než na velké a nápadné změny soustřeďte na drobnosti. Jarní ubrus na stůl, dekorativní polštáře, proutěné košíky, obrazy, předměty s mláďaty zvířat, různě barevné stužky nebo podomácku vyrobené ozdoby ze dřeva, textilu nebo slámy… možností je nekonečně. Na vchodové dveře se nejlépe hodí efektní dekorace na proutěném základě. Svažte a podle potřeby zastřihněte mladé větvičky či proutí a pomocí lepicí pistole nebo drátků na ně přichyťte květy, drobné předměty, barevné stužky, cokoli je libo.

Výslužka pro koledníky

Pokud chcete být originální, zkuste si připravit velikonoční zátiší s různě tvarovanými krabicemi z kraftové lepenky. Najdete je v nabídce předního tuzemského prodejce obalových materiálů Paketo.cz. Dají se použít i jako dárkové koše, do kterých můžete pro koledníky připravit milou pomlázku. Ať už do koše dáte cukrovinky, mini lahve s alkoholem, vajíčka, kosmetiku nebo drobné dekorativní předměty, bude vypadat velmi efektně, pokud koš vystelete dřevitou vlnou. Naplněný koš pak můžete snadno zabalit pomocí celofánové folie a to celé převázat dekoračními stuhami v jarních barvách.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?