Silné a zdravé vlasy i na konci léta. Napravte škody způsobené sluníčkem

Silné a zdravé vlasy i na konci léta. Napravte škody způsobené sluníčkem

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Většina z nás si parné léto užívá a vnímá ho jako příjemné období plné zábavy a oblíbených radovánek. Naše vlasy to však vidí jinak. Zatímco my se po létě cítíme odpočatí a plní energie, vlasy naopak působením UV záření a slané či chlorované vody trpí a všechnu vitalitu pozbývají. Vyčerpaným vlasům je třeba ještě před příchodem babího léta dopřát intenzivní ozdravnou kúru, která je vrátí zpátky do formy. Jak na to?

Ideální je věnovat vlasům dostatek péče ještě předtím, než se teploty vyšplhají k letnímu maximu, během dovolené a bezprostředně po ní. Pokud jste ale speciální kosmetickou péči podcenili, nyní máte nejvyšší čas na zjednání nápravy. Abyste jim mohli dopřát tu nejlepší péči, je třeba důkladně porozumět jejich potřebám a vědět, co vlasům dlouhodobě namáhaným sluncem a koupáním vlastně chybí.

Léto páchá škody

Intenzivní sluneční záření obsahující škodlivé UVA a UVB paprsky proniká povrchem vlasu až do vnitřní struktury, kde narušuje proteinovou výstavbu. Pokud dojde k narušení hloubkové vnitřní struktury, vlasy se stávají křehčími, lámavějšími, ztrácejí pružnost a rychleji stárnou. Letní parno také způsobuje odpařování vody z vlasových vláken, které je tam už tak nízký podíl. Ztrátou přirozené vláhy se vlasy vysušují, krepatějí a stávají se nepoddajnými. Potřebnou hydrataci, pevnost a lesk jim navrátí intenzivní ozdravná kúra, která je vyživí do hlubších struktur.

Hydratační masky a olejové zábaly

„Vlasy na konci léta přímo volají po intenzivní hydrataci a výživných kondicionérech, maskách a bezoplachové péči. Správnou volbou ucelené kosmetické péče můžete dosáhnout viditelného zlepšení kvality vlasů a vyčerpané vlasy proměnit opět v zářící živou hřívu plnou lesku a vitality,“ říká Alexander Krajňák, manažer společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu kosmetické péče s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Důležitá je pořádná dávka hydratace a šetrná péče bez zatížení. „Minerální šampon na vlasy s výtažky z Mrtvého moře jemně odstraňuje nečistoty, obnovuje přirozené pH pokožky a její ochrannou vrstvu. Pomáhá revitalizovat a zpevnit vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživuje kořínky, a tím zmírňuje nadměrné vypadávání vlasů,“ popisuje Alexander Krajňák ze společnosti NevO Dead Sea SPA

Základní péči doplňte o speciální výživná séra a olejíčky, které dovedou mnohé zachránit. „Pokud chcete mít krásné, zdravé a silné vlasy, doporučuji vsadit na Vlasové sérum s arganovým olejem, které podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je. Tím pomáhá stimulovat růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání,“ doporučuje Krajňák. Použití je jednoduché. Několik kapek séra se zahřeje v dlaních a vmasíruje se do vlasů a pokožky hlavy. Arganový olej, nazývaný také marocké tekuté zlato, udržuje kořínky i pokožku hlavy zdravou. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, zejména omega-3, které vlasy nezbytně potřebují pro regeneraci a zdravý růst.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?