3 zásady, jejichž dodržováním docílíte zdravé hřívy

3 zásady, jejichž dodržováním docílíte zdravé hřívy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Také již roky toužíte po vlasech jako z reklamy, ale z nějakého důvodu se vám tohoto privilegia nedostává? Chyba možná vězí v základní péči. Provedeme vás třemi kroky, které s vlasy dokážou zázraky.

Správná strava

Na vlasech se odráží nejen náš fyzický a psychický stav, ale taktéž složení jídelníčku. Ale jak by měl takový jídelníček vypadat? Důležité je jíst pravidelně a nevynechávat žádné důležité živiny jako sacharidy, bílkoviny a kvalitní tuky, které obsahuje například rybí maso, semínka, ořechy či avokádo. S růstem a kvalitou vlasů zároveň souvisí i kvalita ledvin, dodržujte tedy pitný režim a kávu, limonády a alkohol pijte v malém množství.  Z jídelníčku se pokuste úplně vyřadit zpracované potraviny a jezte co nejvíce přirozené stravy. Samozřejmostí je pravidelná konzumace zeleniny, ovoce a obilovin.

Správné mytí a úprava vlasů

Pro vlasy je stěžejní nejen to, jak často je myjete, ale také to, jaké prostředky používáte a zda to technicky děláte správně. Před samotným namočením vlasů se doporučuje nejprve vlasy řádně rozčesat a dostat z nich zbytek stylingových přípravků. Na mytí nepoužívejte příliš horkou vodu, vlažná je ideální. S šamponem to nepřehánějte, stačí malé množství pouze na konečky prstů. Dejte si však záležet na masáži vlasové pokožky, kterou je potřeba zbavit mazu. Oplachujte asi po minutě až dvou působení šamponu, nenechávejte ho působit déle. Mýt dvakrát není potřeba, šampon tak zcela určitě neprokáže lepší službu.

Co se četnosti mytí týče, jedná se o individuální potřebu, která se odvíjí od typu vašich vlasů. Obecně se však doporučuje mýt vlasy přibližně dvakrát týdně, frekventovanější mytí může poškozovat vlasovou pokožku a vlasy vysušovat. Zásadní je i následná péče, ze které byste měli vynechat používání fénu, žehličky a kulmy. Vlasy zároveň nikdy nerozčesávejte mokré, nechte je nejprve vždy uschnout. Ideální není ani časté zaplétání vlasů, které přispívá k plešatění.

Typ kosmetiky

Podle odborníků používá nesprávný typ kosmetiky až 70 % lidí. Není se však čemu divit. Při současné kosmetické nabídce, která je více než pestrá, je poměrně jednoduché sáhnout vedle. „Pro správný výběr vlasové kosmetiky je nejprve nutné určit svůj typ vlasů a přihlédnout i k jejich aktuální kondici. Toho lze snadno docílit, má-li člověk základní znalosti o vlasové problematice. Jistější však je, pokud je tento problém zkonzultován s odborníkem,“ říká vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle Renáta Gaucká. Podle typu vlasů a také podle toho, zda jsou aktuálně v dobré či špatné kondici, je následně vybírána konkrétní kosmetika. „Je jasné, že ti, které trápí rychle se mastící pokožka hlavy, budou potřebovat šetrný šampon určený pro každodenní mytí. Takový je například Nouvelle Herb Shampoo z řady Every day. Naopak lidé, kteří mají vlasy vlnité až kudrnaté, budou zase spíše potřebovat šampony hydratační, které vlasy zjemní a zvláční,“ dodává Gaucká.

Nejste-li si jisti, jaký šampon byste měli používat vy, vřele doporučujeme návštěvu kadeřníka, který by měl být schopen vám poradit. Zároveň se ovšem nenechte zlákat k nákupu všech možných přípravků, jejichž kombinace může mít často zcela opačný efekt, než který je slibován na obalu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?