4 nejčastější problémy s vlasy v zimě a jak na ně

4 nejčastější problémy s vlasy v zimě a jak na ně

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V zimě neprochází zatěžkávací zkouškou jen náš organismus a pokožka, ale trpí i naše vlasy. Těm je totiž v tomto období třeba věnovat zvýšenou péči, chceme-li se vyhnout těm nejčastějším problémům. Které to jsou a jak jim předejít?

Rychle se mastící vlasy

Rychle se mastící vlasy jsou jednou z nejčastějších zimních patálií, na které se podílí hned několik faktorů. Na vině jsou přechody z venkovních mrazů do přetopených místností, které nepříznivě ovlivňují vlasovou pokožku, nevyvážená životospráva nebo časté nošení pokrývek hlavy. V takovou chvíli je nejvhodnějším řešením zvolit jemnou vlasovou kosmetiku. „Lidé s rychle se mastícími vlasy mají většinou obavy, že každodenním mytím vlasy ničí. Ocitají se tak v uzavřeném kruhu, ze kterého není úniku. Buď budou mít vlasy mastné, nebo naopak zničené a vysušené. To ovšem není nezbytně pravda, stačí zvolit vhodnou vlasovou kosmetiku. Takovou, která vlasy šetrně myje, plně respektuje přirozenou rovnováhy pokožky hlavy a vlasy zároveň hydratuje. Zákazníkům doporučuji řadu Every Day vlasové kosmetiky Nouvelle, která je vhodná pro citlivou pleť, působí antibakteriálně a o vlasy pečuje,“ říká vlasová expertka Renáta Gacká

Elektrizující vlasy a krepatění

Od mrazu vysušené vlasy a časté nošení čepic či klobouků má za následek i tolik nepříjemné elektrizování a krepatění vlasů. Ty jsou poté nevzhledné, poletují všude kolem a je prakticky nemožné upravit je dle obrazu svého. V tomto případě ovšem pomáhá vyměnit hřeben s plastovými hroty za hřeben z přírodních materiálů, jako jsou například kančí štětiny. Taktéž jim ovšem prospívá přidávat olejíčky do konečků vlasů nebo je možné zakoupit hydratující masky s antistatickým efektem, které vlasy uhladí, ale zároveň je nezatíží.

Žádný objem

Nevlídné počasí a již zmiňované pokrývky hlavy během pár minut dokážou zničit i ten nejnadýchanější účes. Tento problém však nemá úplně pohodlné řešení. Nabízí se buď používat šampony a kondicionéry určené na velký objem vlasů a následně vlasy fixovat sprejem pro objem, nápor zimního kulichu vlasy však stejně přežít nemusí. Je taktéž možné nosit s sebou suché šampony, které obecně dodávají objem a účes lze s jejich pomocí během dne upravit.

Vysušené a polámané vlasy

Vítr, mráz, neustálé otírání vlasů o bundy a svetry, častější fénování a žehlení. To je jen zlomek faktorů, které mají vliv na vysoušení a lámání vlasů. V zimním období je tak důležité pokusit se co nejvíce minimalizovat jakékoli mechanické poškozování vlasů a zároveň je pravidelně hydratovat. Posloužit mohou vyživující masky na vlasy, ať už zakoupené nebo doma udělané. Výborným pomocníkem je v tomto ohledu například avokádo, vaječný žloutek či arganový olej.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?