4 tipy pro bezpečné a komfortní cestování se psem

4 tipy pro bezpečné a komfortní cestování se psem

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože je aktuálně téma cestování jedno z těch citlivějších, stále můžeme alespoň doufat, že letošní jaro a léto budou vyjížďkám přát. A pokud se tak stane, nenechávejte své čtyřnohé psí kamarády doma. Poradíme vám, jak je na cesty zabezpečit.

Bezpečně v autě

Pokud svého psa nejčastěji převážíte v autě, pravděpodobně víte, že dle zákona musíte psa zabezpečit tak, aby při jízdě nebyl ohrožen a při kolizích nemohl ohrozit ani vás a jiné spolucestující. O to spíše to platí, máte-li doma psa, který váží pár desítek kilo a ze kterého se v letu stává ne úplně bezpečný kolos. Tabu by tak mělo být převážení na sedadle spolujezdce, na klíně či u nohou. Pokud psa vozíte na zadních sedačkách, je nutné ho připoutat k bezpečnostním pásům za pomocí speciálního postroje. Můžete však volit i tu variantu, že na sedačky umístíte přepravní tašku a v té psa taktéž připoutáte. Musíte však zamezit tomu, aby pes mohl opustit prostor tašky. Koupit se také dají bezpečnostní sítě, které se umístí mezi zadní a přední prostor auta a které zabrání nechtěnému cestování psů mezi jednotlivými polovinami vozu. U větších plemen je ideální umístit psa do kufru do přepravní klece, abyste zamezili putování pejska po kufru. Ty seženete například na e-shopu Hawaj.cz. Nemáte-li klec, řešením je i nechat do prostoru mezi kufrem a zadními sedačkami namontovat mříž, která zajistí vaši i pejskovu bezpečnost v případě nehody, prudkého brždění atd.

Identifikace psa je základ

Každý pes by měl být možný identifikovat, a to hlavně v případech, kdy jedete na výlet do méně známých končin, které pes nezná. V každém případě se tak vždy ujistěte, že má pes obojek se známkou nebo vyšitým či jinak vyznačeným telefonním číslem. Můžete si například nechat vyrobit několik nášivek a ty přišít na obojky, má-li jich pes více. Kromě tohoto označení nezapomeňte nechat psa očipovat, a hlavně zaregistrovat do centrální databáze. Tak budete mít jistotu, že jste udělali první i poslední.

Vybírejte vhodné výletní cíle

Ne vždy mohou psi všude a případné restrikce si je potřeba zjistit dopředu, aby se vám nestalo, že přijedete do cíle a zjistíte, že pes na dané místo nesmí. Uzpůsobte tak trasu a cíl vašemu čtyřnohému miláčkovi a vždy se informujte s předstihem.

 

Pamlsky a vodu s sebou

Stejně jako honí mlsná na výletě vás, nejinak tomu bude i u vašeho psa. Pokud navíc jdete během dne zdlouhavou a náročnou túru, doplnit energii nepotřebujete jen vy. Na výlety tak s sebou berte vždy i pamlsky, které navíc skvěle fungují v situacích, kdy potřebujete psa uklidnit nebo odvést jeho pozornost. Voda by pak měla být naprostý základ a neměli byste se spoléhat na to, že půjdete kolem potůčku apod. Nezapomínejte tak do batohu přibalit svačinu a vodu včetně malé skládací misky i pro psího kamaráda.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?