6 tipů, jak se s návštěvami restaurací vejít do rozpočtu

6 tipů, jak se s návštěvami restaurací vejít do rozpočtu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

„Jídlo je jen část zážitku. Tvoří něco mezi 50 a 60 % gastronomického zážitku. Stejně tak se ale počítá zbytek: nálada, atmosféra, hudba, pocity, design, harmonie mezi vámi a tím, co leží na talíři a co je součástí prostředí kolem talíře.“

-Alain Ducasse

Pro mnoho párů je společná večeře v restauraci jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak trávit společný čas. Od jídla samotného ke konverzaci a společně strávenému času – večeře je celá o zážitku.

Avšak mnoho z nás považuje najíst se venku za luxus nebo něco, na co musí být speciální příležitost. Nepotřebujete ale vždy konkrétní důvod. Pokud je večeření venku něco, co vás s partnerem baví, těchto šest tipů vám umožní najíst se venku kdykoli, ať už máte rodinný rozpočet jakýkoli.

  1. Choďte na večeře během týdne

Pokud se s návštěvami restaurací chcete vejít do rozpočtu, vyhněte se pátečním a sobotním večerům. Pátek a sobota jsou dny, kdy jsou restaurační podniky nejobsazenější. Obecně víkendy jsou nejžádanější časy pro večeře ve společnosti, což přímo souvisí s dostupností oblíbených míst. Některá se musí v tyto dny rezervovat několik týdnů dopředu.

Namísto víkendu si pro rande venku vyberte pondělí, úterý, středu či čtvrtek. Z hlediska tržeb jsou tyto dny slabší, proto některé restaurace běžně nabízejí speciální menu či akce, aby hosty přilákaly na večeři i vprostřed týdne. Rozhlédněte se tedy pořádně kolem sebe a hledejte nabídky jako 2+1 zdarma nebo dezert zdarma ke každému hlavnímu jídlu. Limitované nabídky můžete sledovat na facebookových stránkách restaurace nebo na webu. Když už sedíte uvnitř, prohlédněte si také tabule s denní či týdenní nabídkou.

  1. Objednejte si drinky

Jednoduše řečeno, když si v restauraci objednáte alkoholické drinky, je to jeden z největších rozdílů mezi večeřením venku a večerem doma. Když si dáte jeden nebo dva drinky k večeři, významně se vám zvýší účet a nabourá to i ten nejskromnější rozpočet.

Zatímco čekáte u stolu, než se vám donese večeře, je lákavé dát si drink. A když už sedíte, tak i druhý. V tom případě vás musíme varovat – pití alkoholu v restauracích je skutečně drahé.

Vyhnete-li se objednání jakéhokoli drinku, ať už alkoholického či nealkoholického, a zvolíte namísto toho vodu, podaří se vám hodně ušetřit a budete mít výdaje pod kontrolou. Byli byste překvapeni, jaký velký rozdíl na účtu dělá i obyčejný džus nebo čaj.

  1. Pořádně obědvejte

Kromě večeření venku během týdne namísto víkendů pomáhá také jíst velké jídlo v čase oběda. Mnoho restaurace nabízí menší menu v čase oběda společně s obědovými specialitami za levnější cenu.

Ve většině velkých evropských měst si můžete přes oběd zaplatit bufet za fixní částku, který obsahuje také čaj, kávu nebo limonády. Spousta restauraci také nabízí „předobědové“ nabídky nebo „kombo“ nabídky za atraktivní cenu. Mezi 11. a 2. hodinou si obvykle můžete vybrat ze 3 až 4 jídel denní nabídky, což může zahrnovat hlavní jídlo, salát a limonádu nebo třeba burger s hranolkami a limonádou.

  1. BYO

To, jak se alkohol v resturacích prodraží, jsme si už řekli. Dokonce i když si koupíte nejlevnější láhev vína v restauraci, zaplatíte za ni cenu dvou až tří jídel.

Proč se tedy neporozhlédnout po restauracích, které nabízejí službu, tzv. BYO (z anglického Bring you own beverage? Samozřejmě budete muset zaplatit menší poplatek, ale v porovnání se skutečnou útratou za alkohol v restauračních zařízených je to minimální výdaj.

  1. Používejte kupony

Pokud s partnerem milujete objevování nových míst, skvělým způsobem, jak na to, je vybírat si restaurace, do kterých máte poukázky nebo které mají výhodné nabídky. Stránky jako Groupon nebo Let’s Deal nabízejí denní nabídky restaurací, barů a kaváren. Hlídejte také kupony a slevové poukázky v časopisech nebo na internetu.

  1. Vynechejte předkrmy a dezerty

V neposlední řadě je skvělým způsobem, jak ušetřit, vynechání předkrmu nebo dezertu. Spousta italských restaurací například nabízí předkrmový chléb a olivový olej ještě předtím, než vám naservírují hlavní chod. Podobné je to v mexických restauracích, kde v rámci předkrmu dostanete tortillové chipsy se salsa omáčkou. Užijte si výhod!

Namísto toho, abyste si s partnerem objednali dva dezerty, podělte se o jeden. Nebo proč například nesdílet celý předkrm a dezert k hlavnímu chodu, který si objednáte dvakrát?

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli kombinaci, sdílení nebo vynechání části menu je dobrý způsob, jak ušetřit na výsledném účtu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?