Auto-kempingové vybavení, o kterém jste nevěděli, že ho potřebujete

Auto-kempingové vybavení, o kterém jste nevěděli, že ho potřebujete

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Půlka léta je pomalu za námi a mnozí z vás již mají svou letošní hlavní dovolenou za sebou. Pokud však máte i tak pocit, že bez útěku z města a alespoň nějakého odpočinku nepřežijete další pracovní týden, není nic snazšího než si naplánovat víkend v přírodě.

 

Ostatně kdy jindy poznávat krásy naší země než právě teď, když je cestování do zahraničí tak nejisté? A vsadíme se s vámi, že i když je Česká republika malá, zcela určitě jí celou probádanou nemáte. Sbalte si proto vše potřebné a vyrazte na víkend do přírody. A my vám pro ulehčení dáme tipy na vybavení, které vám celý zážitek podstatně ulehčí.

 

Autochladničky

Je jedním z důvodů, proč je pro vás kempování v létě nepohodlné, nemožnost vychladit si oblíbené nápoje nebo potraviny? Tomu rozumíme. Máloco se totiž vyrovná tomu, když si během parného odpoledne můžete kdykoli dát vychlazenou vodu, pivo či limonádu. Většina lidí tak tento problém řeší nejrůznějšími boxy nebo termotaškami. Ty vám však dávají velmi omezené možnosti a je potřeba si uvědomit, že zvládnou chladit jen pár hodin a zpravidla jen o pár stupňů méně, než je okolní teplota. Daleko lépe si vedou termoelektrické autochladničky nebo kompresorové chladničky, které jsou suverénně nejvýkonnější. Jsou však také nejdražší a zaberou více místa. Na druhou stranu i na delší dovolené zastoupí běžnou domácí lednici a dovedou klidně i mrazit, a to i hodnou dobu po odpojení ze sítě. Díky chladničce tak můžete obav skladovat jakékoli potraviny a pití a nebát se vlny veder na vaší dovolené.

 

Varné cestovní konvice

Že si nedovedete ráno představit bez šálku horké kávy nebo čaje? Pořiďte si na cesty cestovní varnou konvici, kterou stačí zapojit do zapalování a během pár minut máte uvařenou vodu. Tyto konvice najdete například na e-shopu autodoplnky-obchod.cz, kde je k dostání i varianta s termoizolací a díky tomu pak konvice funguje i jako klasická termoska.

 

Lapače hmyzu

Hmyz a obzvláště komáři jsou pro mnohé lidi na kempování vůbec to nejotravnější. Nabízí se samozřejmě používat repelent, ne všechny jsou však účinné a někteří lidé na ně mají navíc alergii a vůbec s nimi nemohou přijít do styku. Existují však elektrické lapače hmyzu, které hubí hmyz pomocí vysokonapěťové mřížky. Některé z nich mají navíc na horní straně miniaturní solární panel, díky kterému je lze přes den nabíjet a večer bez obav z vybití využívat. Hmyz vás tak nebude po večerech obtěžovat a budete si moci v klidu užívat venkovní sezení.

 

Základní kempingový nábytek

Pokud vám při kempování vadí, že nevíte, co se sebou ve volných chvílích a cítíte diskomfort, když nemáte neustále něco v plánu, zainvestujte do základního kempingového nábytku, který půjde jednoduše složit a vejde se vám do auta. Uvidíte, že jakmile budete mít k dispozici židličky, na které se posadíte a budete nečinně pozorovat přírodu kolem, postupem času si lenošení a nicnedělání v přírodě oblíbíte.  Nezapomínejte také na střešní nosiče.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?