Barové pulty jsou estetickou a funkční ozdobou i pro malé kuchyně

Barové pulty jsou estetickou a funkční ozdobou i pro malé kuchyně

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dříve platilo, že ostrůvky a barové pulty jsou doménou pouze velkých kuchyní. Toto pravidlo je dnes už naštěstí přežité a nemusíte se na něj vázat, pokud rekonstruujete nebo plánujete novou kuchyň skromnějších rozměrů. Barové pulty jsou dnes uznávány renomovanými designéry pro svou praktičnost a hodí se překvapivě všude – i pro malé kuchyně nebo všude tam, kde chcete vizuálně oddělit kuchyňskou část a jídelnu či obývací prostor. Poradíme vám, jestli je tento doplněk kuchyně vhodný i pro vás.

Kuchyňské ostrůvky a barové pulty zažívají v posledních letech obrovský boom a není divu. V posledních letech totiž také velmi roste popularita bytové dispozice, kdy je kuchyňský prostor spojený s jídelní části nebo rovnou obývacím pokojem. Vzniká tak velký a vzdušný elegantní prostor, který plní funkci kuchyně a zároveň funkci obytnou a odpočinkovou. Barové pulty se osvědčují právě jako vizuální přehrazení těchto dvou zón a skvěle se hodí do malých bytů. Pult totiž může nahradit i jídelní stůl – můžete u něj jíst, připravovat na něm suroviny na vaření nebo na něm skladovat různé kuchyňské pomocníky, které potřebujete mít při ruce.

Další výhodou je, že se barové pulty hodí prakticky kamkoli do kuchyně. Zvláště u malých kuchyní se často staví do pravého úhlu jako pokračování kuchyňské linky a rozšíření pracovního prostoru. Získáte tak větší plochu, ale třeba i úložné prostory navíc, pokud si vyberete barový pult se zabudovaným prostorem na ukládání. Ve velkých kuchyních propojených s jídelnou nebo obývacím pokojem stojí barové pulty často uprostřed místnosti a vytvářejí samostatný ostrůvek. Hlavní výhodou barových pultů je, že představují skvělé řešení pro úsporu místa a efektivní využití prostoru, nabízí možnosti stolování a částečně umí pomoci i s vyřešením úložných prostor. Z hlediska konstrukce vypadají esteticky a přímo vyzývají ke zvaní přátel na posezení u kávy nebo snídaně.

Barové židle

Vysoké židle neodmyslitelně patří k barovému pultu. Velikostí, tvarem a konstrukcí by se mu měly přizpůsobit, proto je vybírejte až ve chvíli, kdy budete mít pult vybraný a budete znát jeho přesné rozměry. Obecně optimální výška barových židlí je šedesát až osmdesát centimetrů, vzdáleně od pultu by měly být zhruba třicet centimetrů. Nejčastěji se vyrábí z kovu – doporučujeme pořídit židli s opěradlem, aby vás při delším vysedávání nebolela záda. Kuchyňský pultík je totiž oblíbeným místem pro relaxaci a komunikaci například s hosty, kteří čekají, až jim hostitel přichystá občerstvení. Díky tomuto interiérovému řešení nemusí konverzace váznout ani v této přípravné fázi právě díky chytře vybudovanému propojení kuchyně a obývacího prostoru. Zároveň v menších bytech může kuchyňský pult sloužit jako jídelní stůl, proto se vyplatí investovat do kvalitní konstrukce židle tak, aby vašemu tělu poskytla žádoucí oporu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?