Beton v interiéru: Jak ho zakomponovat, aby nepůsobil neosobně?

Beton v interiéru: Jak ho zakomponovat, aby nepůsobil neosobně?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Beton sám o sobě je mnohými považován za chladný a neútulný prvek, když ho ale správně zkombinujete s dalšími materiály a barvami, můžete v interiéru dosáhnout neotřelé atmosféry. Jak beton správně zakomponovat do vybavení a dekorací, aby nepůsobil neosobně?

Spoustu lidí má beton spojený hlavně s industriálními interiéry. A přestože se sem nepochybně velmi hodí, designéři rádi navrhují prostory využívající betonové prvky i do jinak laděných interiérů. Podle designérky Anke Glut se jedná o vděčný materiál, který dokáže vytvořit nevšední atmosféru. „Betonový vzhled sluší i moderním a minimalistickým interiérům. V malé míře se však může využít i v interiérech ve stylu vintage nebo provence, kde je ovšem potřeba ho trochu zjemnit ostatními dekorativními prvky,“ říká Anke Glut.

V současnosti ho lidé do svých interiérů volí na zeď nebo na podlahu, kde je nejoblíbenější leštěný nebo broušený beton. Tento typ podlahy je zároveň i praktický, pokud máte podlahové topení. Na zeď je pak nejpopulárnější betonová stěrka, kterou lze nanášet prakticky na jakýkoli podklad. „Betonová stěrka je velmi trendy a není potřeba omezovat se jen na šedou barvu. Je možné ji probarvit různými odstíny nebo do ni lze vtisknout metalickou lazuru, díky které zeď rozhodně nebude fádní,“ dodává Glut.

Nemusíte se však omezovat jen na to, co je běžné. Hitem posledních je i betonový nábytek. „Ten patří rozhodně k finančně náročnějším nábytkům, mnohdy se jedná o hotová umělecká díla. Výhodou je ale jeho dlouhá životnost.

Pokud nechcete beton v interiéru ve velkém množství, můžete pořídit například jen betonové dekorace. Ideální jsou květináče, vázy, nejrůznější misky nebo dokonce rámy obrazů. „Kouzlo betonových dekorací spočívá v jejich upřímnosti. Beton si na nic nehraje, je jednoduchý a čistý a má velmi zajímavý povrch,“ říká Anke Glut.

S čím beton kombinovat

A jaké materiály dodají betonu šmrnc? Beton si velmi rozumí se dřevem, sklem nebo kovem. Nebojte se ho kombinovat. „Zde nejvíce záleží na tom, do jakého stylu interiér ladíte. V industriálních interiérech bude nejlepší beton zkombinovat s kovem. Ve vintage interiérech zase s masivním dřevem. Pokud pro tyto kombinace nemáte tolik citu, doporučuji to zkonzultovat s interiérovým designérem. Správně zvolené doplňky vykouzlí jedinečnou atmosféru a vyhnete se tomu, aby interiér nezůstal chladný a neosobní,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?