Bezpečnostní dveře by v současnosti měly být samozřejmostí. Jak je vybírat?

Bezpečnostní dveře by v současnosti měly být samozřejmostí. Jak je vybírat?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se někomu může zdát představa vloupání absurdní, stále se jedná o reálnou hrozbu, a to i přesto, že má počet neoprávněných vniknutí do bytů v České republice klesající tendence. Důvodů pro to pak může být hned několik, avšak jedním z nich je bezesporu osvěta mezi obyvateli, kteří si čím dál více chrání svůj majetek.

Účinných překážek, které případné zloději zastaví či alespoň zdrží, poté není málo. Statistiky uvádí, že svou práci efektivně odvede alarm, mříže na oknech, pes v objektu a vůbec nejúčinnější jsou bezpečnostní dveře. Jejich instalace v objektu je navíc často i jednou z podmínek plnění pojistného v maximální možné výši, a tak tuto variantu volí drtivá většina těch, kteří se rozhodnou svůj majetek zabezpečit.

Nejsou ovšem dveře jako dveře a při výběru těch bezpečnostních lze lehce šlápnout vedle. Na co si tedy dát pozor, pokud se pro tuto variantu rozhodnete?

„Největším problémem při výběru bezpečnostních dveří je to, že lidé často sáhnou po nekvalitních dveřích, které se jako bezpečnostní pouze tváří. Nejčastěji se jedná o dveře, které jsou dovezené z Polska nebo z Číny a které pro zloděje bohužel nepředstavují žádnou překážku. Nejdůležitější je si tak před koupí ověřit skutečného výrobce a zemi původu,“ říká Jaroslav Pecka, obchodní ředitel  české společnosti NEXT, která se zabývá výrobou certifikovaných bezpečnostních dveří bezmála třicet let

Jako první byste tak u dveří měli hledět na to, kde byly vyrobeny a zda mají platné certifikáty pro Českou republiku. „Opravdu kvalitní produkt musí mít nejen certifikát z českých zkušeben dle evropských norem, ale i výrobu kontrolovanou certifikačním úřadem. Jinak totiž nemáte žádnou jistotu, zda vám firma vyrobila a dodala výrobek, který je uveden na daném certifikátu. Častou praxí nesolidních firem je totiž bohužel i to, že svým klientům vydají certifikát k jinému typu dveří,“ vysvětluje podrobněji Pecka.

Před samotnou koupí je však nutné vzít v potaz i vlastnosti, které od bezpečnostních dveří očekáváte. „Při výběru bezpečnostních dveří je potřeba zvážit to, kde budou dveře umístěné, tedy zda se jedná o dveře vchodové do bytu či do domu či dveře jiné, dále by zákazník měl mít jasno v tom, jestli si přeje dveře dvoukřídlé či jednokřídlé, do jaké bezpečnostní kategorie mají spadat a zda budou mít další volitelné vlastnosti jako zvukotěsnost či kouřotěsnost. U nás na webových stránkách lze tyto parametry jednoduše zaklikat a zákazníkovi se následně objeví vhodné produkty. Pokud si ale nevíte rady, zajistíme vám bezplatnou návštěvu našeho technika, který vám vše vysvětlí a doporučí vhodný typ dveří,“ dodává Jaroslav Pecka.

Ten zároveň varuje veřejnost před tím, aby si nikdo nekupoval či nevylepšoval bezpečnostní dveře od podomních prodejců. „Ač to zní poněkud absurdně, i s takovými případy se setkáváme, o to více v posledních pár týdnech, kdy přibylo případů s falešnými zámečníky provádějícími výměnu bezpečnostní vložky. Ta byla zbytečně předražená a ani nepasovala na daný typ dveří. Při jakýchkoli úpravách na již instalovaných dveřích tak vřele doporučuji zavolat firmu, která dané dveře montovala,“ uzavírá Jaroslav Pecka za společnost NEXT.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?