Blecha v domě, není nic pro mě

Blecha v domě, není nic pro mě

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jestliže patříte nebo nepatříte mezi ty majitelé psů a koček, kteří dovolí vlézt mazlíčkům třeba až do postele, věřte, že bleše je to jedno. Své místo si doma najde. Dospělé blechy, které můžeme pozorovat na zvířeti, tvoří totiž pouhých 5 % všech blech, které zvíře zamořily. Zbylých 95 % je ve formě vajíček a larev v okolí zvířete, roztroušených po celém prostoru obývaném zvířetem a ve všech místech, kde se kočky a psi zdržují. Blecha si ráda „zaleze“ do koberce, pelíšku, postele, pohovky a dokonce i do oblečení .

Blecha umí pořádně potrápit nejen zvíře, ale i člověka, a to během celého roku. Při přemnožení blech v domácnosti není výjimkou, že nešťastný majitel zvířete zavolá na pomoc profesionální deratizační firmu, protože běžné hubící přípravky již nestačí. Je proto lepší investovat pár korun do pravidelné prevence po celý rok, například ve formě kapek Fypryst, než pak nákladně a někdy i dlouhé měsíce bojovat s nevítanými hosty.

Věděli jste, že domácí mazlíčci můžou být napadeni více jak 10 druhy klíšťat a blecha může přežívat na psovi či kočce až 140 dní? Tito paraziti mají vliv i na zdraví člověka, protože přenášejí nejrůznější onemocnění, mezi které nejčastěji patří klíšťová encefalitida, lymeská borelióza, anaplazmóza, babezióza a jiné nepříjemné choroby.

Chránit své psy a kočky můžete několika způsoby. Například spreji, šampóny, tablety, obojky nebo právě spot-on pipetou. Mezi majiteli zvířat jde o jeden z nejoblíbenějších způsobů ochrany. Díky pipetě, která obsahuje účinnou látku fipronilum, stačí sejmout víčko, jeho druhou stranou proděravět plombu a kápnout do jediného místa a to na kůži mezi lopatkami zvířete. Tato jednoduchá aplikace pak zaručí až 2 měsíce ochrany před parazity. Účinná látka se přes mazové žlázky chlupových folikulů (kořínků) dostává po celém těle a neustále se uvolňuje na kůži a srst, čímž je zaručeno dlouhodobé působení.

NENÍ ZVÍŘE, JAKO ZVÍŘE

Fypryst kapky se dělí do dvou skupin. Pro kočky a pro psy. Psí skupina se pak dělí do dalších 4 skupin a to podle hmotnosti jedince, kdy každé skupině odpovídá pipeta o různém objemu účinné látky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?