Boj s atopickým ekzémem provázejí střídavé úspěchy a neúspěchy. Důležité je zaměřit se na skutečnou příčinu

Boj s atopickým ekzémem provázejí střídavé úspěchy a neúspěchy. Důležité je zaměřit se na skutečnou příčinu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože někteří lidé mají přecitlivělost kůže a sliznic danou geneticky, vrozené dispozice nejsou jedinou ani hlavní příčinou tohoto problému. Zásadní roli při vzniku atopického ekzému a dalších zánětlivých onemocnění kůže hrají toxiny, jež se v organismu hromadí a spouštějí v něm imunopatologické procesy. Jak je vyloučit z těla ven tak, aby nepříjemné ekzémy ustoupily? Jedno z řešení představuje metoda řízené vnitřní detoxikace, která je postavená na přírodní bázi.

Mohou za chronické kožní záněty špatné geny?

Člověk může mít k hypersenzitivitě kůže vrozené předpoklady, ovšem stále se zvyšující počet nových pacientů ukazuje, že na vině jsou i jiné příčiny. Nejčastější z nich je toxická zátěž organismu. Mezi zdroje toxinů patří samotná existence lidstva, životní prostředí, strava i konkurenční živé organismy. Poruchy imunitních a vylučovacích mechanismů mají za následek sníženou schopnost organismu bránit se těmto cizorodým látkám a vylučovat je z těla ven přirozeným způsobem. Klasická léčba má své výhody, stejně tak i limity, a to právě tam, kde je potřeba přistupovat k lidskému organismu celostně a nahlížet zdravotní problém z pohledu jednoty psychiky i fyzična.

Vleklé kožní potíže – civilizační choroba?

Moderní způsob života v civilizovaném západním světě je hektický. Naše životy připomínají zběsile roztočený kolotoč pracovních a rodinných povinností, z kterého není úniku. Žijeme pod neustálým tlakem, čelíme přehnaným očekáváním, z nichž většinu si na sebe klademe sami. Jsme zvyklí potlačovat naše přirozené pocity i potřeby. Díky tomu se pak necítíme doslova ve své kůži.

Kůže je podle tradiční čínské medicíny jeden z nejpodstatnějších orgánů odrážejících rovnováhu mezi duší a tělem. Neměli bychom proto projevy kožních zánětů ignorovat. Metoda řízené vnitřní očisty zvaná C.I.C. (controlled inner cleansing) nahlíží na zdraví člověka jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého nemůže existovat, jde o spojité nádoby. Příčinu vleklých potíží, které mají tendence s různou intenzitou se vracet, vidí tato metoda v zatížení organismu různými druhy toxinů.

„Konkrétní typ toxické zátěže je možné určit na základě vyšetření přístrojem Salvia, který byl zkonstruován podle vynálezu německého lékaře dr. Reinholda Volla. Salvia je modifikací původního EAV přístroje pro elektroakupunkturní diagnostiku, sestrojeného právě Vollem. Na základě vyšetření přístrojem jsou doporučeny vhodné doplňky stravy Joalis, případně další doporučení týkající se celkové životosprávy. Tyto preparáty pak pomáhají organismu zbavit se příslušných toxických zátěží, a tím i zdravotních problémů,“ přibližuje metodu řízené očisty Ing. Marika Kocurová, manažerka detoxikačních bylinných preparátů Joalis.

Na chronické ekzémy, alergického i nealergického původu, účinkují kapky Joalis Ekzex. Obsahují komplex rostlinných výluhů na odstranění toxinů souvisejících se zánětem kůže. Nemusí se přitom jednat pouze o jedovaté látky přítomné přímo v kůži v podobě mikrobiálních ložisek, cizorodých bílkovin, glutenu a jiných. Toxiny mohou pocházet i ze vzdálených zdrojů. Rostlinné a bylinné přípravky jsou lékaři doporučovány na podporu celkové léčby ekzému, pomáhají vyčistit kůži od negativních vlivů životního prostředí, harmonizují funkci nervového systému kůže a zmírňují alergickou reakci kůže.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?