Časté chyby, které děláme při nošení funkčního oblečení

Časté chyby, které děláme při nošení funkčního oblečení

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nejen rekreační a profesionální sportovci si už neumějí svůj život představit bez kvalitního funkčního oblečení. Termo prádlo má výjimečné vlastnosti – v létě chladí, v zimě hřeje, a proto ho čím dál častěji nosíme i na běžné každodenní nošení. Žádné funkční prádlo ale nebude odvádět pot z těla nebo nás nebude zahřívat, pokud ho budeme nosit špatně. Týká se to i vás? Přečtěte si nejčastější chyby, které při oblékání termo prádla děláme.

Nošení funkčního prádla se dá s nadsázkou doporučit každému, komu není lhostejné zdraví. Pro ty, kteří se věnují rekreačně či profesionálně sportování, je to must-have výbava. A nezáleží, zda jste začátečníci, nebo trénujete na olympiádu. Důležitou roli při výběru hraje především účel pořízení a požadavky na specifické funkce. Termo prádlo nebývá levnou záležitostí, ale když se porozhlédnete v outletech nebo vychytáte slevovou akci, můžete ušetřit desítky procent z původní ceny. Například na online outletu OutletClub.cz teď seženete kvalitní termo prádlo české značky Sensor s výraznou slevou až 60 %. Vyznačuje se anatomickým střihem, excelentními materiály a precizně zpracovanými detaily, díky čemuž vás udrží v suchu a teple. Pokud ovšem neděláte jednu z následujících chyb.

Příliš volné termo prádlo

Aby termo prádlo plnilo svůj účel, musí těsně přiléhat k tělu. Tam, kde prádlo nepřiléhá k pokožce, nemůže logicky ani dobře odvádět pot a vlhkost. Proto při koupi online věnujte pozornost tabulkám s velikostmi, kde najdete přesné rozměry. Změřte si své proporce a podle tabulky sáhněte pro tu pravou variantu.

Bavlněné tričko jako spodní vrstva

Je vám bavlna příjemnější na těle než funkční materiály? Pak pozor, jestli se vás netýká i tato chyba. Pokud si jako první vrstvu na tělo obléknete bavlněnou podprsenku, tričko či nátělník, bude se v něm hromadit vlhkost, která vás bude nepříjemně studit. Můžete pak i prochladnout. Pro funkční prádlo vždy platí pravidlo tří vrstev. Každá z nich má svou specifickou a nenahraditelnou roli a je důležitá pro kompletní funkčnost oblečení.

Jeden univerzální funkční kousek na všechny aktivity

Pořídili jste si jedno funkční tričko a nosíte ho v létě na běhání a v zimě zase na svahy, když lyžujete? Chyba. Existují různé druhy funkčního prádla pro konkrétní pohybové aktivity i roční období. To má svůj důvod – jednotlivé kousky oblečení se totiž liší gramáží a tloušťkou materiálu. Vybírejte tedy vždy podle sportu, který chcete provozovat. V létě na kolo se hodí slabší funkční tričko, aby dobře odvádělo pot z těla. V zimě na lyže si zase oblečte silnější prádlo, aby se udrželi v teple a chlad či vítr vás nenachladil.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?