Čeká vás stěhování? Důležitá je příprava!

Čeká vás stěhování? Důležitá je příprava!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stěhování je pro většinu lidí noční můrou. Jedná se o proces, který vyžaduje organizaci, trpělivost a chladnou hlavu. Co je před dnem D třeba udělat a jak si lze práci zjednodušit?

Chraňte nábytek před zničením

Při manipulaci s nábytkem se škrábance a odřeniny objeví, než byste řekli švec. Obzvláště, pokud jste na stěhování najali firmu, její zaměstnanci asi těžko pochopí, že komoda z ložnice je po babičce a zažila daleko horší časy na to, aby teď mohla být odřená. Opatřete tedy hrany nábytku ochrannými rohy, čímž uchráníte podlahu, a na boky připevněte vlnitou lepenku. Nezapomeňte taktéž zajistit dvířka od skříněk a vyndejte i jednotlivé poličky apod. Tuto námahu oceníte víceméně až zpětně, když do nového domova dorazí nábytek, který nevypadá, jako kdyby zažil bombový atentát.

Majetek pečlivě roztřiďte

Přestože byste mohli mít tendence vaše věci nedbale naházet, kam se dá a předpokládat, že to pak nějak uklidíte, přemýšlejte trochu dopředu. Veškerý nábytek vykliďte a vše roztřiďte. Oblečení k oblečení, knihy ke knihám, nádobí k nádobí a tak dále. Na stěhování si opatřete stěhovací krabice, které zakoupíte online na e-shopu paketo.cz, a ty následně pečlivě popište. Věřte tomu, že vám to v novém příbytku usnadní orientaci a hlavně úklid. Vždy navíc mějte po ruce vše, co můžete potřebovat, kdybyste se ocitli v časovém skluzu a nestihli vše z krabic vybalit. Stěhování je navíc geniální příležitostí, jak se zbavit věcí nepoužívaných a jiné veteše. Buďte nekompromisní. Nepoužívané oblečení či staré hračky můžete věnovat sociálně slabším rodinám nebo uspořádejte venkovní výprodej za symbolické částky.

Dopřejte si na stěhování dostatek času

Stěhování nejlépe naplánujte na víkend nebo si vezměte dovolenou. Nečekejte, že budete během jednoho dne hotovi, akorát byste se zbytečně stresovali. Pokud máte statné přátele, zkuste je poprosit o pomoc, práce tak bude postupovat rychleji a šance, že někdo přijde k úrazu, bude minimální. Předpokladem pro úspěšné stěhování je také vhodný dopravní prostředek. Nemáte-li k dispozici dodávku, zvažte raději stěhovací firmu, a to i přesto, že nové bydliště se nachází za rohem. Vězte totiž, že těch pár metrů se bude se skříní na zádech zdát jako pochod Praha-Prčice.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?