Čeká vás stěhování? Věnujte pozornost výběru úložných krabic

Čeká vás stěhování? Věnujte pozornost výběru úložných krabic

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte v plánu v brzké době stěhování a to se pomalu, ale jistě stává vaší noční můrou? Štěstí přeje připraveným, proto kromě psychické přípravy věnujte pozornost i té praktické. Praktická příprava spočívá mimo jiné v zásobení se dostatečným počtem úložných a stěhovacích krabic, které vás stěhováním provedou o něco hladčeji. Pokud zrovna nemáte to štěstí a vaši životní existenci nesbalíte jen do batohu nebo cestovního zavazadla, výběr a nákup krabic se nevyhne ani vám.

Jedno známé úsloví praví, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Je to úsloví rozšířené, ale rozhodně nemůžeme říci, že nepravdivé. Lidem, kteří se ještě nestěhovali, může přijít trochu přehnané – vždyť přece průměrně šikovný a logicky uvažující člověk musí zvládnout zabalit a vybalit pár krabic. Ti, co si stěhovacím martyriem už prošli, spíše potvrdí pravdivost otřepaného klišé. Měnit bydliště není nic jednoduchého, ale pokud se zařídit podle pár jednoduchých pravidel a vyberete kvalitní stěhovací krabice, ušetříte si spoustu nervů.

Populární krabice od banánů

Jedno z nejčastějších stěhovacích klišé. Jít do nejbližšího supermarketu a požádat o volné krabice od banánů je oblíbená vychytávka většiny stěhujících se lidí. Seženete je vcelku bez problémů kdekoli, nic za ně neplatíte, jen si je třeba dát si zvláštní pozor na manipulaci s nimi. Pokud chcete na některé své osobní věci použít krabici od ovoce, neodtrhávejte vrchní část. Rozhodně to není zbytečnost navíc. V opačném případě by se mohlo stát, že se při stěhování pod tíhou uložených věcí protrhne dno nebo bok krabice. Víko zabezpečuje větší kompaktnost a nosnost krabice, riziko poničení věcí je tedy menší. I tak ale zvažte stěhování křehkých věcí v krabicích ze samoobsluhy. Přijít o porcelánový servis po babičce tímto banálním způsobem nikoho příliš nepotěší.

Dřevěné bedny

Druhou oblíbenou variantou hned po krabicích od banánů jsou dřevěné bedny. I když si vyberete lehčí bedýnky stlučené z pár prkýnek, beztak získáte přírůstek na váze a při stěhování se stoprocentně pronesou. I když jsou bedny ze dřeva pevné a vydrží i nešetrné zacházení, dejte raději přednost jinému materiálu.

Co je stěhovací krabice?

Napadá vás otázky, jak se vlastně stěhovací krabice odlišuje od té běžné? Krabice vhodná pro stěhovací účely by měla mít minimálně 350 × 350 × 350 mm a maximálně 600 × 600 × 600. Vše, co je menší nebo větší, je pro stěhování nepraktické. Důležitý je také materiál a s tím související bytelnost a odolnost krabice. Nejspolehlivější jsou 5- až 7vrstvé kartonové krabice, které jsou dostatečně pevné a cenově dostupné. Neriskujte ztrátu nebo poničení svého majetku a stěhovací krabice raději nakupte u profesionálů.

Přední tuzemský prodejce obalových materiálů Paketo.cz nabízí stěhovací krabice vyrobené z té nejkvalitnější 5vrstvé lepenky se zpevněnými stěnami a dnem. Krabice vynikají svojí snadnou manipulací, pevností a variabilním provedením v různých velikostech i barvách. Všechny úložné a stěhovací krabice se dodávají v rozloženém stavu, k sestavení krabic není třeba lepení. Pokud si nevyberete ze stávající nabídky, je tu možnost zhotovení stěhovací krabice na míru.

Kolik krabic budu potřebovat?

Zkušení „stěhováci“ často používají jednoduchou metodu pro zjištění, kolik krabic bude potřeba. Jedna krabice standardních rozměrů zhruba odpovídá dvěma skříňovým policím nebo dvěma větším šuplíkům, v případě menších šuplíků pokryje i čtyři.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?