Ceny povinného ručení stále rostou. Lze na něm ušetřit?

Ceny povinného ručení stále rostou. Lze na něm ušetřit?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Letošní rok je v České republice ve znamení zdražování, a to nejen potravin a dalšího zboží, ale i nejrůznějších služeb včetně pojišťovnických produktů. Zdražuje tak i povinné ručení, což ale není žádnou novinkou. Ceny za povinné ručení mírně rostou skoro každý rok.

 

Závisí totiž na objemu škod během budoucího období. Pojišťovny se nemohou vůči klientům chovat reaktivně a snižovat výši povinného ručení na základě přechodného poklesu počtu škod, který jsme zaznamenali v loňském i v tomto roce, a to zejména během měsíců celostátního lockdownu. Naopak, pojišťovny musí při kalkulaci pojistného postupovat proaktivně a vzhledem ke stále se zvyšující nehodovosti a s tím souvisejícího objemu škody je nutné pojistné stále zvyšovat.

 

A přestože zdražování nikdy není konečnému spotřebiteli, v tomto případě pojištěnci, po chuti, dává smysl. Kromě vyšší nehodovosti je nutné také vzít v potaz hodnotu vozidel, která po českých silnicích jezdí. Ta se samozřejmě také zvýšila. Aby tak pojišťovny mohly vůči klientům dostát svým závazkům, je logické, že musí jít cena povinného ručení nahoru.

 

Konečnou částku však vždy lze hned několika faktory ovlivnit. Důležitou roli zde hraje objem motoru, stáří a typ vozidla, typ paliva a především věk a adresa bydliště pojistníka včetně naježděných bonusů či malusů. Je ale nutné dodat, že tyto parametry si pojišťovny mohou stanovit samy a cenotvorba se tak může mírně lišit. Čím dál víc populární jsou proto online srovnávací portály jako třeba porovnej24.cz.

 

Na těchto webových stránkách lze srovnat nejrůznější finanční produkty, od cestovního pojištění až po hypotéky. Nejvíce však lidé srovnávač využívají právě pro porovnání cen povinného ručení, které si tu lze online ihned i sjednat. Stačí zadat několik základních údajů o sobě a o vozidle a porovnej24.cz během chvíle nabídne povinné ručení od všech partnerských pojišťoven. Přehledně je vidět cena, krytí a všechny zásadní parametry povinného ručení.

 

Po vybrání vyhovujícího pojištění lze dokončit objednávku online a zákazníkovi je obratem elektronicky zaslána smlouva. Individuálně je poté ještě možné získat slevu na základě naježděných bonusů, a v takovém případě je pojistník kontaktován interním specialistou. V průměru díky tomuto způsobu řidiči ušetří přes dva tisíce korun ročně. Nic se navíc nemusí podepisovat nebo posílat zpátky, na mail pojistníkovi dorazí i zelená karta, kterou si lze vytisknout a která platí ihned od zadaného data.

 

I přes zvyšující se cenu povinného ručení stále lze najít způsoby, jak za hodně muziky zaplatit málo peněz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?