Cestovní pojištění – za málo peněz hodně muziky

Cestovní pojištění – za málo peněz hodně muziky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pojištění na cesty do zahraničí si můžete sjednat online během pěti minut, dokonce i na mobilu cestou na letiště! Bez cestovního pojištění s dostatečnými limity vás banální nehoda může finančně zruinovat na dlouhou dobu. Pro zajímavost si to srovnejte s náklady ve výši několika stokorun – to je částka, na kterou vás zhruba vyjde běžné pojištění na cesty.

Pojištění léčebných výloh je základ

Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh. Z toho hradíte veškeré náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice a v určitých případech i transport zpět do vlasti. „Tady se nevyplatí příliš šetřit, neboť za relativně málo peněz si můžete sjednat cestovní pojistku s limity v řádu milionů korun, což je už dostatečná částka, abyste mohli cestovat v klidu. Srovnání cen u cestovního pojištění by mělo být pro každého prvním krokem a samozřejmostí. Každá pojišťovna využívá odlišných ceníků a porovnání vás nestojí nic, kromě pár vteřin navíc. Cestovní pojištění do zahraničí pak může vyjít velmi výhodně,“ radí Aleš Rothbarth, odborník na pojištění ze srovnávacího portálu Klik.cz.

Každé pojištění na cesty též obsahuje asistenční služby. Ty byste měli volat vždy, když se vám něco stane. Nejenže se vám dostane pomoci ve vašem rodném jazyce v každou denní i noční hodinu, ale i následné vyřízení pojistné události bude snadnější, neboť dostanete ihned přesné instrukce, jak postupovat a kam jít. Asistenční služba vám též pomůže vyřídit veškeré náležitosti s příslušným lékařským zařízením.

Nezapomínejte ani na pojištění odpovědnosti

Druhým nejdůležitějším pojištěním je pojištění odpovědnosti. To se vám bude hodit, pokud někomu způsobíte škodu, ať už na zdraví nebo na majetku. „Typickým příkladem je srážka na sjezdovce, při které někoho zraníte, nebo poškození cizí lodi při vyjížďce na vodním skútru. Za několik desetikorun na týden si můžete pojistit škody v řádu až milionu korun,“ vysvětluje Aleš Rothbarth z Klik.cz.

Srovnání nabídek v online formuláři je snadné. Zadání vstupních údajů je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější informace. V přehledné tabulce uvidíte nabídky od jednotlivých subjektů a budete mít hned přehled, zda a kolik ušetříte.

Jak uzavřít pojištění online

Pojištění na cesty vzniká zaplacením. Nicméně je nutné, aby bylo pojistné zaplaceno před započetím vaší cesty. Při sjednání cestovního pojištění online nemusíte nic podepisovat. Obratem dostanete veškeré podklady včetně asistenční kartičky do emailu, takže můžete ihned vyrazit. Před uzavřením si dejte pozor zejména na výluky z pojištění, které definují případy, na které se pojištění nevztahuje.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?