Chatařská sezóna končí, nezapomeňte na kvalitní pojištění rekreačního objektu

Chatařská sezóna končí, nezapomeňte na kvalitní pojištění rekreačního objektu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Skončil listopad a vlídnější část podzimu je definitivně pryč. Společně s tím končí pro většinu z nás i chatařská a chalupářská sezóna, a proto je čas připravit se na důkladné zazimování našeho druhého domova. Součástí toho by mělo být i kvalitní pojištění objektu jako domácnosti, které kryje veškeré vnitřní vybavení, a spolehlivě vás tak ochrání před vykradením. Tento druh pojistky nebývá drahý. Výměnou za pár stokorun měsíčně získáte klid a jistotu, že v případě nepříjemností na to nebudete sami. A to především finančně.

Odborníci jednoznačně doporučují pojistit rekreační objekt jako nemovitost i domácnost. „Zatímco pojištění nemovitosti kryje stavbu jako takovou, pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré vnitřní vybavení – nábytek, zařízení, elektroniku, sportovní vybavení, oblečení, cennosti i peníze. Hodnota veškerého vybavení chaty či chalupy by měla odpovídat pojistné částce ve smlouvě na pojištění domácnosti. Stanovení této sumy je velmi důležité, neboť se od něj odvíjí nejen pojistné, které budete pravidelně platit, ale hlavní případné pojistné plnění v případě škody. Vyhnete se tak riziku přepojištění či naopak podpojištění,“ vysvětluje expert na komerční pojištění z online srovnávacího portálu Klik.cz Aleš Rothbarth. Pojistnou částku nestačí dobře stanovit, ale také je potřeba ji pravidelně aktualizovat, kdykoli si koupíte něco nového cenného, například novou kuchyňskou linku.

„V případě nepřesného nastavení pojistné částky, tak nemusíte od pojišťovny v případě škodné události obdržet odpovídající pojistné plnění. Pomoci může například kalkulačka minimální pojistné hodnoty na stránkách České asociace pojišťoven. Částka z kalkulačky sice nemusí přesně odpovídat hodnotě vaší domácnosti, ale napoví, pod jakou hodnotu rozhodně pojistnou částkou nestanovovat,“ doplňuje Rothbarth. Jako obecné pravidlo platí, že pojistná částka by u pojištění domácnosti neměla klesnout pod tři tisíce korun na metr čtvereční. Pozorně si také přečtěte limity pojistných plnění u jednotlivých rizik. Máte-li pojištění proti krádeži, ujistěte se, že máte požadované zabezpečení. Odborníci doporučují zvolit vyšší spoluúčast. V případě pojistné události se budete na škodě podílet částkou ve výši spoluúčasti, ale ušetříte na pojistném.

Tipy na nejlevnější pojištění domácnosti

Spočítejte si během dvou minut, na kolik vás vyjde pojištění domácnosti. Díky online porovnání cen Klik.cz máte možnost sjednat si pojistku online za nejvýhodnějších podmínek. Kalkulačka pojištění domácnosti vám pomůže srovnat bonusy, které k pojištění dostanete. Kalkulačka vám nabídky přehledně seřadí a vy okamžitě uvidíte, jaké je nejlevnější. Můžete si snadno spočítat pojištění domácnosti, nemovitosti nebo dokonce i kombinaci obojího.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?