Chcete investovat do nemovitosti, ale nemáte potřebné zkušenosti? Vyvarujte se těchto chyb

Chcete investovat do nemovitosti, ale nemáte potřebné zkušenosti? Vyvarujte se těchto chyb

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Investovat peníze lze několika způsoby – do akcií, cenných papírů, zlata, diamantů, pozemků… I když je v dnešní době mnoho komodit, do kterých je možné investovat, ne všechny jsou v konečném důsledku výdělečné. Koupě nemovitosti za účelem pronájmu zůstává přes všechny investiční trendy dlouhodobě nejbezpečnějším a téměř bezrizikovým způsobem zhodnocení peněz.

Co už však nemálo potenciálních rizik skrývá, je samotná koupě. Chybným rozhodnutím můžete řádově prodělat až stovky tisíc korun. Ke kvalifikovanému posouzení investiční nabídky je třeba znalost aktuální situace a vývoje na trhu s realitami, maximální časová flexibilita při vyhledávání na inzertních portálech a v aukcích, spolehlivá orientace v právních záležitostech a schopnost důkladně posoudit technický stav nemovitosti, stejně jako při prohlídce odborně porovnat udanou hodnotu s cenou skutečnou. V praxi jde o velkou zodpovědnost na jednoho člověka, v naprosté většině případů laika, kterému k učinění tak zásadních rozhodnutí chybí klíčové kompetence a zkušenosti. Zvolení šikovné investiční strategie a především výběr správné nemovitosti je přímou podmínkou výhodné koupě a její výnosnosti.

Koupi nemovitosti provází řada nástrah, buďte připraveni

„V zásadě jde o to, zvolit výhodnou investiční strategii. Ta spočívá ve výběru a následném nákupu levného bytu či domu, který se podaří výhodně pronajmout a jehož cena do budoucna poroste. Splníte-li všechny tyto podmínky, vlastnictví nemovitosti vám může vynést i 7 % p. a.,“ říká David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates International, která působí jako nezávislý poradce a profesionál ve všech fázích investičního cyklu – od výběru vhodného objektu ke koupi přes jeho nákup a správu až k eventuálnímu prodeji.

„Nákup nemovitosti i její následný provoz přináší mnohá rizika. Mezi nejčastější patří jednání s neseriózními realitními makléři, skryté právní a technické vady nemovitosti či jen nedostatečná informovanost a chybějící zkušenosti, které jsou potřeba pro bezproblémový nákup,“ pokračuje Novotný. Otázkou také zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Druhým je využití služeb nestranného realitního profesionála, který je schopen zajistit investiční nabídku podle individuálních představ.

Mnoho nezkušených investorů zapomíná, že dobrým nákupem starost o nemovitost nekončí. Je pouze jedním článkem celého investičního řetězce. Samotná správa nemovitosti je neméně důležitá, protože bez případné rekonstrukce, obsazení jednotky spolehlivými nájemníky a pravidelné údržby se nemovitost sama nezhodnotí. I službu efektivní správy nemovitosti můžete poptat u nezávislého realitního profesionála a mít o vše pečlivě postaráno bez starostí a potenciálních rizik.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?