Chcete koupit nemovitost v atraktivní lokalitě? Vsaďte na specializované realitní experty s místní působností

Chcete koupit nemovitost v atraktivní lokalitě? Vsaďte na specializované realitní experty s místní působností

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě nemovitosti je jednou z nejdůležitějších a také nejdražších investicí v životě, proto je třeba přistupovat k ní zodpovědně. Nezáleží, zda si ji chcete pořídit jako investici, nebo plánujete zařizovat bydlení ve vlastním. Vždy se vyplácí racionální přístup a na vybrané objekty pohlížet z vícero úhlů. Pokud chcete mít jistotu, že své peníze investujete správně, opřete se o zkušenosti realitních expertů, kteří jsou specialisty na požadovanou lokalitu.

Když se rozhodujeme o výběru bytu, uvažujeme zpravidla o třech důležitých oblastech. V úvahu bereme lokalitu a její charakteristiku, dále posuzujeme typ a stav celé budovy a nakonec samotnou bytovou jednotku. Atraktivní lokalita se vyznačuje dobrou dopravní dostupností v širším centru a slušnou občanskou vybaveností. Periferní části měst nebývají dobře vybavené, neboť školy, školky, sídla úřadů, sportoviště a kulturní vyžití se soustřeďují spíše do středu města. Neméně důležité je také umět posoudit nejen výměru, tj. celou plochu bytu, ale také dispozice.

„Problematickým aspektem u bytových jednotek bývá dispoziční řešení. Ne každý byt je dispozičně dobře řešený, navíc jde o stav, který se jen velmi obtížně a nákladně mění. Funkční rozlišení soukromých prostor je stěžejní kritérium. Ze zkušeností a praxe radíme mít důsledně oddělené společenské centrum od zbylých místností. To znamená dobře oddělený obývací pokoj například od dětského pokoje a sociálního zařízení. To vše spoluurčuje cenu bydlení a přímo ovlivňuje obchodovatelnost bytu do budoucna, když se rozhodnete pro prodej,“ říká Matěj Kunc, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz, která vznikla jako protipól k zavedené praxi realitních kanceláří. Specializuje se na realitní služby v oblasti hlavního města Prahy a středních Čech.

Zkušení odborníci pomohou i se smlouvami a prověřením technického stavu

I když si při hledání a výběru bytu pečlivě sestavíte seznam praktických kritérií, podle kterých postupovat, doporučujeme přizvat si k celému procesu nezávislou a mnohem zkušenější třetí stranu. „Dokážeme klientovi poradit, co by pro něj mělo být při výběru nemovitosti nejdůležitější, na co klást důraz a co značně snižuje hodnotu dané nemovitosti. Může to být například orientace, vysoké poplatky, budoucí plány a developerské projekty v dané lokalitě, změny v územním plánu atd.,“ říká Matěj Kunc. „Velkou pozornost věnujeme také smluvním záležitostem. Při koupi bytu či domu podepisuje kupující s prodávajícím nebo realitní kanceláří v průměru tři až čtyři smlouvy. Dobře napsané smlouvy bez skrytých právních vad jsou v celém procesu koupi reality klíčové – do budoucna vás mohou ochránit před ztrátou peněz nebo bydlením v nemovitosti ve špatném stavu,“ říká Kunc.

Realitní služba Bydlimesnadno.cz má výhodu v nestrannosti – není vázána na žádnou konkrétní realitní kancelář, jejíž nabídky by upřednostňovala na úkor zájmu klienta. Naopak ale mají dosah na většinu tuzemských realitních kanceláří na našem trhu. Přidanou hodnotou najatého profesionála je taká markantní časová úspora, od hledání a prověření nemovitosti po rekonstrukci a zajištění financování. O všem jste jako klient průběžně informován, vy naopak můžete využít svůj čas na to, abyste si v klidu vybrali to nejlepší.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?