Chytré bydlení si získává srdce stále více Čechů

Chytré bydlení si získává srdce stále více Čechů

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chytré bydlení hýbe světem a razí si cestu i do nově budovaných domácností u nás v České republice. Vyšší pořizovací náklady totiž kompenzují optimistické vyhlídky do budoucna. V čem je chytré bydlení tak skvělé?

Chytré bydlení

Přestože v některých koutech světa se jedná o široce známý pojem, u nás si velké množství lidí stále nedokáže představit, co se pod tímto označením vlastně skrývá. Co znamená bydlet chytře?

Jedná se o koncept nových bytů a domů, které v sobě zahrnují všechny současné požadavky na moderní domov s důrazem na úsporu času, bezpečnost a ekologii. Bydlet chytře znamená využívat technologie k usnadnění každodenních rutin a zanechávat přitom minimální stopu na životním prostředí. Chytré domácnosti často využívají alternativní zdroje energie a mnohdy jsou i kompletně soběstačné.

V jiné, neméně důležité rovině, je chytré bydlení především efektivnější a má usnadnit každodenní činnosti. Od vytápění přes ovládání televize až po rozsvícení a zhasínání. Vše je ve smart home konceptu možné ovládat na dálku pomocí aplikace, některé úkony lze navíc zautomatizovat a navázat na další činnosti.

A přestože lze většinu inovací začlenit do již postavených a plně funkčních domácností, firmy zabývající se projektováním moderního bydlení doporučují počítat s kompletní realizací. Ta je totiž mnohdy nejefektivnější a dovolí využít plný potenciál všech technologií.

LAMA home

Realizací úsporných technologií se zabývá i LAMA home, nejmladší divize české společnosti LAMA ENERGY GROUP. Ta vstupuje na pole inovativního bydlení s reputací a zázemím české špičky v energetice, která je známá především díky vlastní těžbě ropy a plynu. S LAMA home můžete zrealizovat projekty úsporných technologií, a to v malém i velkém měřítku.

Hlavní předností je kompletní realizace domácnosti jako jednoho celku od jedné společnosti. V projektu můžete počítat se zeleným bydlením a mít vyřešené vytápění, větrání, chlazení, vodu  a dokonce i fotovoltaiku.

Samozřejmostí je Smart Home, který LAMA home umí zrealizovat s opravdu jednoduchou regulací. Dovedou ho tedy bez problému využívat i technologicky méně zdatné osoby. Oceníte jej tak například v domácnostech, kde žijí senioři. Těm dovede chytrá domácnost podstatně zjednodušit život a ušetřit spoustu peněz díky instalaci fotovoltaických panelů.

Kompletní vytvoření projektu vám ušetří čas, náklady a potenciální budoucí starosti, a to s individuálním přístupem a s ohledem na váš rozpočet. LAMA home si také zakládá na tom, aby všechny úpravy a technologie byly navázané na aktuální legislativu a aby bylo každé bydlení v budoucnu přizpůsobitelné novým trendům a inovacím.

Jakýkoli projekt, do kterého se nyní pustíte, tak nebude v budoucnu třeba předělávat a výrazně upravovat. Chytré bydlení bude jednoduše opravdu chytré.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?