Co musíte vědět, než investujete do nové podlahy?

Co musíte vědět, než investujete do nové podlahy?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Role podlahy v interiéru je často podceňována a přehlížena. Podlahová krytina přitom diktuje celkovou atmosféru obydlí. V současnosti je však nabízeno nepřeberné množství materiálů a není lehké si vybrat. My vám povíme, nad čím je nutné se zamyslet a které podlahové krytiny jsou v dnešní době jedničkou na trhu.

Kritéria, která při výběru podlahy hrají roli

Při výběru podlahy lidé často řeší pouze cenu a design. To ale zcela určitě nejsou jediné a vlastně ani tolik důležité faktory, které při rozhodování o koupi hrají roli. V každém případě nelze opomínat kritéria jako odolnost, praktičnost a životnost a to zejména podle toho, do jaké místnosti podlahu volíte. Je jasné, že do dětského pokoje je nutné vybrat podlahu odolnější než například do kuchyně. Důležité je zároveň i to, jak snadno se bude podlaha udržovat, a to zejména v případě, máte-li domácí mazlíčky.

Vlastnosti jednotlivých podlahových krytin

Mezi oblíbené materiály při pokládání podlahy patří samozřejmě dřevo, laminát, PVC a vinyl. Naopak méně populární jsou v současnosti podlahy z korku, a to hlavně kvůli svému nereprezentativnímu vzhledu. Jaké má ale která podlaha vlastnosti?

Podlaha ze dřeva s sebou nese hned několik pozitiv, a to zejména dlouhou životnost, odolnost, pevnost, stálost a jejich snadnou údržbu. Zároveň dřevěné podlahy vykazují kvalitní tepelně-izolační vlastnosti a na rozdíl od jiných materiálů na sobě nezadržují prach, proto se jedná o vhodnou krytinu pro alergiky. Mezi nevýhody ovšem patří vyšší pořizovací cena a riziko mechanického poškození. Důležité je si také uvědomit, že dřevo je živý materiál a může tak různě reagovat na teplotní výkyvy a vlhkost.

Laminátová podlaha se skládá z několika vrstev na bázi dřeva a pokládá se jedině plovoucím způsobem, proto jsou tyto dva pojmy často zaměňovány. Mezi kladné vlastnosti laminátové podlahy nesporně patří rychlá montáž, přijatelná cena, snadná údržba a pestrá škála designu. Naopak jednoznačně největší nevýhodou jsou špatné zvukově izolační vlastnosti.

Negativa dřevěných a laminátových podlah zmíněná výše jsou možná jedním z důvodů, proč lidé v současnosti stále častěji volí PVC podlahy. Mezi výhody PVC bezesporu patří snadná údržba, jednoduchá pokládka a nízká pořizovací cena. Tyto podlahy jsou zároveň příjemné na dotek, mají měkký a teplý povrch a jsou vhodné i do vlhkého prostředí. Navíc je možné vybrat z opravdu široké nabídky dekoru, a to například na webu společnosti Koberce Trend, což je největší obchodní řetězec v republice v sortimentu metrážních koberců, kusových koberců, PVC podlah a dalšího.

Jaký design zvolit?

Rozhodnete-li se pro PVC podlahu, máte poměrně volnou ruku, co se designu týče. Mezi nabízenými vzory totiž najdete jak imitaci dřeva, tak imitaci dlažby.  Je ovšem třeba myslet do budoucna a vybrat takový dekor, který se bude hodit k pestré škále nábytku a doplňků. Doporučujeme tak vybírat jemné a neutrální vzory, které lze lehce zkombinovat s vybavením místnosti.

Taktéž je nutné rozhodnout se, zda si podlahu položíte svépomocí nebo si přivoláte profesionální pomoc. Možnost druhou vřele doporučujeme už jen z toho důvodu, že je pro vás v konečném důsledku nejpohodlnější, nejrychlejší a mezi výdaji za novou podlahu ji finančně skoro nepocítíte. Navíc při pokládce svépomocí může dojít k poškození, kvůli kterému automaticky přijdete o záruku. Koberce Trend při pokládce taktéž nabízí stěhování nábytku a montáž doplňků, jako jsou přechodové lišty, sokly apod. V takovém případě máte tedy celou pokládku bez práce a během krátkého časového intervalu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?