Dárky, které dětem vykouzlí úsměv na tváři

Dárky, které dětem vykouzlí úsměv na tváři

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nejkrásnější a zároveň nejuspěchanější období roku je tu a na rodiče tak již tradičně připadá shánění dárků pro své ratolesti. Dárky a jejich materiální hodnota ovšem každoročně zvedají vlnu diskuzí, což často ústí ve zběsilé nakupování všeho možného, aniž bychom se pokusili zamyslet nad tím, co dětem doopravdy udělá radost. Mnohdy to totiž není počet balíčků pod vánočním stromkem, ale především jejich obsah, co dětem vykouzlí úsměv, který jen tak nezmizí.

Před tím, než půjdete na nákupy

Přestože se názory na oslavy Vánoc různí a každá rodina má své tradice a způsoby, na jedné věci se většinou všichni shodnou. Vánoční svátky jsou především o tom, abychom strávili čas se svými blízkými, odpočinuli si, pokusili se nestresovat a lidi kolem nás jsme udělali zase o něco šťastnější. Tomu ovšem předchází například i to, že je nutné si malinko upravit priority, nesnažit se stihnout nemožné a do nakoupených nebo vyrobených dárků dát kus sebe. A o to více to platí u dárků pro dětí, ať už jim je pět, patnáct nebo dvacet. Než se tedy do samotných nákupů pustíme, je dobré zamyslet se nad tím, co si dítě opravdu přeje. U dětí, které stále věří na Ježíška, je toto poměrně jednoduché, neboť si veškerá přání můžeme jednoduše přečíst. Co ale děti, které už žádný dopis nepíšou? K tomu často dochází zejména v první či ve druhé třídě základní školy, kdy se chtě nechtě provalí, jak to s dárky doopravdy je, a rodičům poté nezbývá nic jiného, než se spolehnout na svůj vlastní úsudek. S výběrem nám ovšem mohou pomoci například i přátelé dítěte nebo ostatní rodinní příslušníci, za zeptání nic nedáme.

Tipy na dárečky

U dětí na prvním stupni základní školy však ještě stále převažuje zájem o hry a nejrůznější stavebnice. „Pro kreativní a tvořivé chlapce na prvním stupni základní školy bych doporučil kovovou stavebnici Malý konstruktér PROFI, která je k dostání ve dvou variantách – Premium Truck a Super Truck. Tyto dva modely v sobě skrývají velké kamiony  a dalších devět modelů vozidel nebo letadel. Díky bohatému množství dílů můžete stavět jak podle návodu, tak dle vlastní fantazie. Kromě toho máme v nabídce i další sady stavebnic, ze kterých je možné sestavit například bagr, kombajn či letadlo, a tak je možné stavebnici vybrat přímo na míru podle konkrétní záliby dítěte,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel distributora her a hraček Pexi pro Českou republiku a Slovensko. Děvčata poté většinou ocení nejrůznější kreativní sady určené k tvorbě vlastních náramků a náhrdelníků, případně kosmetické sady určené pro malé děti.

Ve věku kolem deseti let poté už začíná převládat zájem o elektroniku a nejmodernější technologické výdobytky, a to zejména o mobilní telefony nebo tablety. Jedná se však už o dražší investici, zase ale na druhou stranu v tomto věku už začíná dítě potřebovat tablet či počítač k domácím úkolům a telefon je vhodné mu pořídit už jen z toho důvodu, abychom s ním mohli být v kontaktu, když se někde zdrží apod. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou a všichni budou spokojeni. Levnější variantou vánočních dárku jsou věci spojené s nejrůznějšími módními ikonami, influencery a youtubery. Pokud tak víme, koho aktuálně naše dítko na internetu sleduje, máme napůl vyhráno.

A co praktické dárky?

Je naprosto v pořádku, pokud využijeme Vánoce k tomu, abychom dětem pořídili něco, co stejně potřebují. Praktické dárky by ovšem pod stromečkem neměly převažovat a měli bychom je vždy doplnit něčím, co dětem opravdu udělá radost.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?