Deštivé období vybízí k tvůrčí činnosti v teple a suchu domova

Deštivé období vybízí k tvůrčí činnosti v teple a suchu domova

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Krása podzimní přírody je tak podmanivá, že i přes sychravé počasí rádi vyrážíme na procházky, obdivujeme pestře zbarvené koruny stromů a necháme si tváře lechtat posledními paprsky slunce. Vyrazte s dětmi o víkendu do přírody a doneste si domů přírodní materiál na kreativní tvoření – třeba hladké kamínky, které s trochou fantazie a barev hravě přetvoříte v originální domácí dekorace.

Dlouhé večery s brzkým stmíváním budou teď na pořadu dne. Možnosti trávení volného času máme omezené a počasí venku už tolik nepřeje aktivnímu odpočinku a výletům. Proto je nejlepší čas zkrátit si čekání na hezčí počasí kreativním tvořením. Inspirací vám může být kreativní platforma Idea Creative.

„Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme sekci Návody, Inspirace na našem webu o nové příspěvky,“ dodává říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative. Součástí platformy jsou i kamenné obchody s výtvarnými a kreativními potřebami v Plzni, Kladně a Berouně. Případně můžete využít možnost pohodlného nákupu z domova na e-shopu Koralky-dekorace.cz. Najdete tam spoustu tvůrčích materiálů, potřeb a vybavení za příznivou cenu.

 „Určitě si z dovolených, z chalupy či jen městských vycházek v přírodě občas přinesete domů nějaký kámen, který vás zaujal. Zkuste popustit uzdu fantazii a zapojte doma děti do malování na kameny. Výsledkem budou jedinečné dekorace, které vám doma zkrášlí třeba obývací prostor,“ říká Lenka Pachmanová.

DIY tip: Malované kameny

Na malované kameny budete potřebovat akrylové barvy, akrylové popisovače, bezbarvý lak ve spreji, různě silné štětce, kružítko, černé popisovače s technickým inkoustem a různou tloušťkou stopy. Do kružítka nasaďte tužku a udělejte na plochý kámen kružnici o průměru chystaného vzoru či ornamentu. Od prostředka začněte nanášet podkladovou barvu tmavšího, kontrastního odstínu. Okolo vyplněného kruhu s tmavší barvou udělejte ještě jeden kruh světlé podkladové barvy a nechte důkladně zaschnout. Na dobře zaschlý podklad začněte vytvářet tenkým akrylovým popisovačem ornamenty.

 Na internetu najdete spoustu vzorů včetně různě složitých mandal. Vzor můžete podle libosti zvětšovat i rozšiřovat vlastními kreativními nápady – doporučujeme si ho namalovat nejprve na papír, protože na hladkém povrchu kamene se hůře opravuje. Pro odlišení jednotlivých vrstev použijte tenký černý popisovač, kterým zvýrazníte jednotlivé prvky, aby se vám neslily.

„Tenké čáry a ornamenty je vhodné doplnit barevným kontrastem bílých puntíků. Záleží na vás, jestli kámen pokreslíte celý, nebo jen zčásti. Na závěr vašeho tvoření ho přestříkejte bezbarvým lakem ve spreji, aby se vaše dílo dobře zafixovalo,“ radí Lenka Pachmanová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?