Dovolenková sezona je za rohem. Jak na nákup plavek?

Dovolenková sezona je za rohem. Jak na nákup plavek?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Slunce pomalu nabírá na své síle a ani poslední vrtochy počasí nám nemohou zkazit těšení se na letní dovolenou. S tím je ale nezbytně spojen nákup nových plavek! Jaké vzory budou letos in a čeho bychom se měli držet při vybírání tohoto kousku letního šatníku?

Letní sezona 2019

Přestože plavky nejsou každodenní součástí našeho šatníku, ani na ně se v dílnách předních módních návrhářů nezapomíná, a poslední roky tak vznikají skoro umělecká díla. Vybírat si můžeme z nespočtu střihů, barev a vzorů a je jen na nás, co preferujeme. I v tomto odvětví však existují různé trendy, kterých se můžeme držet. „Letošní kolekce plavek jsou velmi různorodé a vyberou si z nich dámy preferující jednoduchost a eleganci, ale i ty, které dávají přednost divokým vzorům a nápadným střihům. Elegantní jednobarevný design doplněný o kontrastní barevné zdobení například letos nabízí kolekce plavek Chantelle Horizon, ve kterých se budou ženy cítit pohodlně a krásně po celý den. Těm, kteří hledají něco pestřejšího poté mohu doporučit kolekci La Maasai značky Antigel. Tato kolekce je inspirovaná ethno designem a nádherně vás rozzáří,“ říká  Štěpánka Kupcová, jednatelka společnosti Oxalis dessous, která se zabývá provozováním specializovaných prodejen s dámským spodním prádlem již od roku 1994.

Hitem jsou však několikátým rokem i plavky jednodílné, které se v minulosti již zdály být zapomenuté. „Přestože jednodílné plavky nejsou tak vhodné na opalování, jsou ztělesněním pohodlí a dokážou vyčarovat opravdu krásnou postavu a zakrýt problematické partie. Letos na ně mysleli návrháři francouzských značek Chantelle, Aubade, Antigel či Lise Charmel, a tak je vskutku z čeho vybírat,“ dodává Kupcová.

Jak na nákup plavek?

Podle čeho ale tedy plavky vybírat a kde najít ty nejkvalitnější kousky? Předně doporučujeme výběr plavek nepodceňovat a nekupovat je online, pokud nemáte danou značku a její velikosti již odzkoušenou. Navštivte raději kamenný obchod, kde si můžete plavky vyzkoušet a získat i názor někoho jiného. Předejdete tak tomu, že se budete rozhodovat impulzivně a nakonec pořídíte plavky, které vám nebudou sedět a které nakonec po pár dnech u vody skončí pohřbené hluboko ve skříni. „Výběr plavek by měl probíhat stejně jako výběr spodního prádla. To znamená, že každý kus by měl být vyzkoušen, zda sedí, nikde se nezařezává a je pohodlný při aktivním pohybu. Mnoho plavek se navíc zdá být ideálních, v kabince však kolikrát můžeme zjistit, že nám daná barva nelichotí nebo že nám střih nesedí tak, jak bychom si přáli,“ upozorňuje Kupcová na časté chyby nákupu plavek.

A existují nějaká nepsaná pravidla pro výběr střihu dle typu postavy? Samozřejmě platí, že plavky by nám měly lichotit, vyzdvihnout naše přednosti a zakrýt nedokonalosti. Ženy s málo tvarovanými křivkami by se například měly zaměřit na to, aby co nejvíce podpořily ženskost a vytvarovaly křivky. Pro ně se tak doporučují bokové kalhotky se zavazováním, více vykrojené bikiny nebo i jednodílné plavky s propracovaným pasem. Oproti tomu, ženy s širokým hrudníkem a plnějším bříškem mohou raději volit plavky, které zakryjí partii bříška. Ideální se v těchto případech jeví například vykrojené jednodílné plavky.

A kde kvalitní plavky pořídit? Zkuste zamířit do již zmiňovaných obchodů Oxalis dessous, které se nachází v Obchodním centru Chodov, v Paláci Adria či na Jungmannově náměstí v Praze.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?