Druhá polovina zimy bývá těžké pro rodiče i děti. Jak děti v tomto období zabavit?

Druhá polovina zimy bývá těžké pro rodiče i děti. Jak děti v tomto období zabavit?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S druhou polovinou zimy přichází nejen mrazivé teploty, ale i výzvy pro rodiče, kteří hledají způsoby, jak udržet své děti zaneprázdněné a spokojené. Jak děti zabavit, když venku zavládne chladné počasí a vám už pomalu dochází nápady?

Tvořte a vymýšlejte

Zimní období nabízí skvělou příležitost pro vytváření originálních uměleckých děl. Zkuste společně s dětmi vytvořit vlastní zimní dekorace nebo nechte jejich fantazii volný průchod při malování a kreslení. Tato aktivita rozvíjí jejich kreativitu a vytváří neocenitelné vzpomínky pro celou rodinu. Můžete tvořit vlastní fotoalbum, zimní věnce, aranžovat různé větvičky do vázy nebo namalovat společný obraz. Také lze vytvořit album s nápady, kam pojedete na výlet a co v letošním roce prožijete. Potřeby pro malé i velké kreativce objednáte na e-shopu s kreativními potřebami Idea Creative.

Mistři kuchyně

Zimní měsíce nabízí ideální příležitost pro vytvoření domácí kuchyňské show přímo ve vaší kuchyni. Společné vaření posiluje rodinné vazby a přináší praktické vzdělání do života. Vybírejte jednoduché recepty, které dítě zvládne a ze kterých bude mít radost. Nechte je měřit ingredience, míchat směsi a napomáhat při přípravě pokrmů. Každý týden nebo měsíc může být věnován určitému tématu. Například italská kuchyně, zdravé obědy, nebo dezerty. Tato témata přidávají do vaření vzrušení a učí děti objevovat nové chutě.

Knižní dobrodružství

Započněte rodinnou čtenářskou výzvu. Vyberte několik knih, které jsou vhodné pro věk dětí, a vytvořte si společný cíl přečíst je během zimních měsíců. Diskuze o příbězích a postavách bude zábavná a podpoří rozvoj slovní zásoby a kritického myšlení. Je-li vaše dítě ještě ve věku, kdy číst neumí, volte místo klasických knížek audioknihy. Vaši rodinnou čtenářskou výzvu někam zaznamenávejte a pravidelně vyznačujte váš pokrok. Tím dítě dodatečně motivujete.

Domácí experimenty

Zima je ideálním obdobím pro odhalení tajemství vědy přes domácí experimenty. Zkuste jednoduché pokusy jako třeba vytvoření sopky z jedlé sody a octa nebo sledování růstu krystalů. Tato činnost rozvíjí zájem dětí o vědu a také podporuje jejich analytické myšlení.

Zimní výlety

I když venkovní aktivity mohou být omezené, nechte se inspirovat krásou zimy. Udělejte si společné procházky v přírodě, stavte sněhuláky nebo zkoumejte místní parky. Zima má jedinečnou atmosféru a je škoda ji nezažít.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?