Hezké a kreativní balení povýší dárek na jinou úroveň

Hezké a kreativní balení povýší dárek na jinou úroveň

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mnozí lidé se příliš soustředí na nákup dárku samotného a balení spíše podceňují jako nedůležitou součást darovacího rituálu. Pěkný obal je přitom minimálně stejně tak důležitý jako dárek samotný, zvláště pokud jste si s jeho výběrem dali záležet a nechcete zkazit výsledný dojem. Balení dárků není žádné umění a není potřeba kvůli tomu absolvovat žádný speciální kurz. Stačí prvotní nápad a trochu času a věnovaný dárek je hned osobnější a originálnější. Jak na to?

Největší sezóna balení dárků přichází v předvánočním období, kdy je počet obdarovávaných lidí i dárků největší z celého roku. Balení se však nevyhneme ani v průběhu roku při různých příležitostech, jako jsou narozeniny, svátky, výročí, svatby a slavnostní životní okamžiky. Nemusí jít ani o vrcholné kousky zručnosti, mnohdy stačí malý detail, který dárek v balicím papíru oživí a dodá mu šmrnc.

Důležité je kromě samotného balicího materiálu mít i šikovné pomocníky, s nimiž půjde balení jako po másle. Takoví pomocníci, kteří vám ušetří čas i nervy, jsou hlavně oboustranná lepicí páska nebo tavicí pistole, s jejíž pomocí během mžiku připevníte požadovanou dekoraci k papíru. Obyčejné lepidlo nevypadá tolik esteticky a papír by se jeho vlivem mohl zkroutit.

Detail dělá mistra

Originální balení dárků není jen o drahém, lesklém papíře s ozdobnými motivy, naopak. Někdy stačí jen obyčejný kvalitní papír z přírodní hnědé barvy a malý detail, a zabalený dárek rázem získá šmrnc. Kdo říká, že při rozbalování dárků musí být slyšet jen šustění papíru? Co třeba rolničky, třepotání motýlích křídel nebo svištění jehličí? Větvičky, rolničky a jiné drobné dekorace hravě připevníte pomocí oboustranné lepicí pásky nebo tavicí pistole. Nakreslit nebo vytisknout motýla a vystřihnout ho dokáže také každý. Neobyčejně luxusně a elegantně vypadá pro změnu kousek krajky, který můžete připevnit k přírodnímu hnědému papíru. Krajka stejně jako třeba přírodní provázky dokáže vdechnout balíčku nádech retra a zahrát na nostalgickou strunu.

Pohrát si také můžete s tvarem. Nemusíte balicím papírem kopírovat všechny hrany dárku. Z papíru lze svinutím vytvořit jednoduchý kornoutek, do kterého nasypete nebo vložíte, co potřebujete. Kvalitní, nemačkavý balicí papír je v tomto případě nutností. Fantazii se meze nekladou – pamatujte, že jednotné řešení na balení dárků není, stejně jako závazný postup, jak balit jednotliví typy předmětů.

Kde hledat inspiraci a drobné potřeby

Více než teoretické popisy funguje názorná ukázka nebo inspirace, kterou si můžete přisvojit. Online obchod s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative nabízí nepřeberný sortiment drobných dekorací, psacích a kreslicích potřeb, papírů, galanterie a textilu za dostupné ceny. Kromě toho se můžete na jejich blogu inspirovat nápady a ilustračními návody, jak vyrobit drobné předměty jako dárek či právě jak neotřele zabalit již koupený dárek.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?