Hledáte ideálního nájemce? Poradíme Vám, jak na to!

Hledáte ideálního nájemce? Poradíme Vám, jak na to!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V dnešní době je hledání ideálního nájemce jako hledání jehly v kupce sena. Na jeden inzerát se mnohdy ozývají desítky zájemců, a když při výběru nebudete mít šťastnou ruku,  mohou vás čekat nepříjemné měsíce i roky. Přečtěte si, jak najít ideálního nájemce, který bude včas platit a nebudou s ním žádné problémy.

Zájemce filtrujte již na začátku

Jakmile se vám začnou ozývat zájemci o pronájem bytu, filtrujte je již při telefonické nebo e-mailové komunikaci. „Už při prvotní komunikaci doporučuji si se zájemcem projít základní body. Tedy, od kdy je byt volný, kolik se platí nájemné, jak je to s poplatky apod. Lidé bohužel nečtou tolik a při telefonátu se kolikrát dozvíte, že daná nemovitost je pro osobu na druhé straně absolutně neadekvátní. Dejte také na první dojem a vše si poznamenejte. Vytřídíte tím opravdu vážné zájemce, které následně můžete pozvat na prohlídku,“ vysvětluje David Novotný ze společnosti Bohemian Estates, která se zabývá profesionální správou nemovitostí.

Prověření zájemců

Při pořádání osobních prohlídek můžete zájemce nechat vyplnit dotazník. Zeptat se můžete například na to, proč se stěhují, zda mají práci na HPP. Také si můžete vyžádat reference od předchozího pronajímatele a potvrzení o bezdlužnosti. „Potvrzení o bezdlužnosti začíná být novým standardem a slušný nájemce s tím nemá problém. Bezdlužnost si samozřejmě můžete ověřit i sami, Slouží k tomu různé placené nástroje a k ověření většinou stačí jméno a datum narození,“ doplňuje David Novotný. Ten zároveň dodává, že tuto část procesu může společnost zabývající se profesionální správou nemovitostí provést za majitele.

Profesionální správa nemovitostí

Pro bezproblémový pronájem využijte profesionální správu. Profesionální správa nemovitostí není jen služba, ale investice do klidného života. Odborníci ve správě majetku mají hluboké znalosti trhu a zkušenosti s nájemníky, které vám mohou ušetřit čas a starosti. Zajišťují nejen efektivní inzerci, ale také řídí výběr nájemců, sestavují nájemní smlouvy a pečují o pravidelnou údržbu nemovitosti. Profesionální správa nemovitostí rovněž nabízí právní ochranu. Odborníci znají platné zákony a předpisy a mohou vás chránit před případnými právními problémy. S jejich pomocí můžete snadno vyřešit případné spory s nájemci, což vám ušetří spoustu stresu a peněz. „Další výhodou je, že profesionální správa nemovitostí může optimalizovat nájemní sazby podle aktuálního trhu. Odborníci sledují cenovou konkurenci a pomáhají nastavit spravedlivou a konkurenceschopnou cenu nájmu. To zvyšuje šance na nalezení spolehlivého nájemce, který je ochoten platit požadovanou částku,“ uzavírá David Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?