Hojení po úrazech pohybového aparátu: Podpořte jej přírodní cestou

Hojení po úrazech pohybového aparátu: Podpořte jej přírodní cestou

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Úrazy pohybového aparátu jsou většinou spojeny s dlouhou rekonvalescencí, která s sebou přináší mnohá negativa. Existuje však rostlinná a přírodní cesta, jak tuto dobu podstatně zkrátit.

Pod poraněním pohybového aparátu rozumíme všechny úrazy týkající se poranění tkání, vazů, šlach, kloubů a kostí. A přestože mezi nejčastěji postižené osoby patří zcela samozřejmě profesionální a rekreační sportovci, s těmito úrazy se můžeme setkat i při pádech, autonehodách či ukvapeném běhu a chůzi. Důležitou roli zde však hraje i únava a vyčerpání. Nesporným negativem je u těchto úrazů poměrně dlouhá doba hojení a nutnost specifické terapie. Pokud však terapii nepodceníte, rekonvalescenci můžete podstatně zkrátit i nejrůznějšími podpůrnými prostředky.

Velmi dobré zkušenosti mají pacienti s léčivým homeopatickým přípravkem, který se užívá ke zmírnění bolestí při lehkých nebo středně závažných poraněních pohybového aparátu, přípravkem Traumeel. Ten obsahuje dvanáct druhů léčivých bylin a dva druhy přírodních minerálních solí. Používáme ho při traumatických stavech všeho druhu, a to jak při úrazech, tak i v průběhu rehabilitace, čímž podporujeme hojení a ulevujeme si od bolesti.  Traumeel zároveň nemá, podobně jako ostatní homeopatické léky, prakticky žádné nežádoucí účinky. Pro vrcholové sportovce je navíc důležité, že tento přípravek lze používat bez obav z pozitivních dopingových testů. Traumeel seženete v každé lékárně, zároveň se jedná o volně prodejný lék a je k dostání ve formě masti i tablet.

Léčivé složky přípravku Traumeel

Mezi léčivé byliny, které Traumeel obsahuje, patří Kostival lékařský, Oměj šalamounek, Heřmánek lékařský, Sedmikráska chudobka, Třapatka úzkostlivá, Třapatka nachová, Prha arnika, Měsíček lékařský, Vilín virginský, Řebříček obecný a Rulík zlomocný. Každá z rostlin má v léku své nezastupitelné místo a účel, zmínit můžeme konkrétně Třapatku nachovou, která podporuje imunitní systém, nebo Sedmikrásku chudobku, která pomáhá při pomalém hojení ran.

Jak jinak lze rekonvalescenci podpořit

Samozřejmostí je dodržování doporučení doktora, a to zejména provádění speciálních cvičení, které mají danou partii rozhýbat. Stejně důležité je ale dbát i na složení jídelníčku. V době po úrazu může totiž energetická potřeba organismu vzrůst až o 50 % oproti normálnímu stavu, a tak je stěžejní dopřát tělu dostatek makro a mikroživin. Pokud například hrozí nebezpečí ztráty svalové hmoty z důvodu omezeného pohybu, je dobré zvýšit příjem bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Zvyšte proto konzumaci ořechů, semínek, mořských ryb, libového masa, avokáda a vajec. Při zotavování hraje taktéž důležitou roli vitamin C a vitamin D. Vitamin C lze přirozeně získat ze zeleniny a ovoce, přičemž nejjednodušší cestou, jak získat vitamin D, je sluneční záření. Při rekonvalescenci se zdržte pití alkoholu, který hojení ran zpomaluje a může přispívat k rychlejší ztrátě svalové hmoty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?