Investujte do nemovitostí s úsměvem a bez starostí

Investujte do nemovitostí s úsměvem a bez starostí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ať už vlastníte dům, několik domů, jeden byt nebo celý bytový komplex, cíle jsou vždy stejné: aby byla vaše nemovitost trvale obsazena spolehlivými nájemníky a tím získala co nejlepší návratnost investice. Právě k tomu lze využít komplexní službu profesionální správy nemovitosti s garancí nájmu.

 V Česku existuje poměrně specifický fenomén – většina Čechů pokládá, na rozdíl od jiných zemí a trhů, pronájem za dočasné, anebo dokonce nouzové řešení.

„U nás v Česku existuje v porovnání s jinými evropskými státy poměrně silná touha po bydlení ve vlastním. Pochopitelně mít své vlastní bydlení je krásná představa a není na tom nic špatného, ale ani bydlení v pronájmu nemusí být špatné. V řadě západních zemí bydlí v pronájmech výrazně více lidí a lidé tím netrpí. Silnější touha po osobním vlastnictví je zřejmě dána i naší historií a čtyřiceti lety života v totalitě, kdy soukromé vlastnictví neexistovalo. Po pádu železné opony se Česká republika začala postupně propojovat se zbytkem světa a začala se blížit modelu západních zemí. S tím jde ruku v ruce i narůstající kupní síla. Nákup realit je na západě obvyklou součástí životního stylu střední a vyšší společenské třídy,“ vysvětluje David Novotný z Bohemian Estates.

Vydělávejte bez starostí

Inkasovat pravidelně každý měsíc nájem je příjemným zdrojem přivýdělku. Zpravidla ale jen do chvíle, než se v bytě něco rozbije, nájemníci dají výpověď nebo se z nich vyklubou neplatiči. Ozve se rozúčtování plateb za služby a energie, schůze SVJ, daňová přiznání, pojištění atd.

„Najednou má vlastník spousty práce, která ho nebaví, neorientuje se v ní a nemá na ni čas. Pokud si přejete jen inkasovat nájem a o nic se nestarat, svěřte starost o nemovitost profesionálům. Pro všechny, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem a o nic se nestarat, existuje služba garantovaného nájmu. Funguje to tak, že si nemovitost od klienta pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu. Majiteli platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či nastal problém s neplatiči. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu,“ uzavírá Novotný.

Společnost Bohemian Estates poskytuje od roku 2006 komplexní služby v oblasti poradenství s nákupem, prodejem či správou nemovitostí. I drobný investor tak nyní může čerpat z mnohaletých zkušeností této společnosti, která se mu postará o monitoring nájemních smluv a minimalizace nevýnosných období, právní optimalizaci veškerých smluv, výběr nájemného, přebírání a následné předávání nemovitosti, komunikaci s nájemci, zajištění plateb a vyúčtování za energie a služby, zpracování pošty a plateb, technickou údržbu. Dále provozují nonstop linku pro nájemce v případě naléhavých událostí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?