Jak chránit pokožku v zimě?

Jak chránit pokožku v zimě?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vysušená, podrážděná, zarudlá a popraskaná pokožka. Jsou pro vás tyto problémy denním chlebem v chladném počasí? Nejste sami. Patálie s pletí provází v zimě překvapivě vysoké procento mužů i žen. V tomto období si totiž pleť žádá častější a pečlivější zásahy než kdy jindy. Jaké to jsou? Provedeme vás zimní péčí o pokožku od A až do Z.

Každodenní čištění pleti

Každodenní čištění pleti by mělo být nejen v zimě samozřejmostí, a to i v případě, že přes den nepoužíváte žádný make-up. Během dne se totiž na pokožce totiž usazuje spoustu nečistot a v noci zase pokožka produkuje maz. Je ji tak nutné čistit každé ráno a každý večer, než uléháte do postele. Díky tomu pak může pokožka dýchat  a je připravená na vstřebávání vyživujících kosmetických přípravků. Pokud však pozorujete, že je po odlíčení pokožka zarudlá a podrážděná, zkuste v zimním období přejít na čistič pleti s krémovitou konzistencí nebo s obsahem nekomedogenního oleje, který neucpává póry.

Peeling pro rychlejší obnovu pleti

O peelingu toho již bylo napsáno mnoho a někteří jsou toho názoru, že je tento zásah v zimě nežádoucí, jelikož zbavuje pleť své přirozené ochranné bariéry. Opak je ale pravdou. Vhodně zvolený peeling totiž šetrně odstraní nečistoty a odumřelé kožní buňky, zároveň však podporuje prokrvení pokožky, čímž dochází k její rychlejší obnově. Peeling je ale nutné používat pravidelných intervalech, cca jednou týdně.

Hydratace je základ

V zimě je často třeba sáhnout po mastnějším a výživnějším krému, než na který jste zvyklí během ostatních ročních období. Správný hydratační krém by měl pleť zvláčnit, vyživit a lehce se vstřebávat. Pokud se zároveň líčíte, nezapomínejte v tomto ročním období používat i hydratační make-up, který vás ochrání před mrazy venku.

Kosmetika s minerály z Mrtvého moře

Nejen v zimě oceníte kosmetiku obsahující minerály z Mrtvého moře. Ta je známá pro své blahodárné účinky na lidský organismus a právě i na pokožku. Sůl z Mrtvého moře totiž pomáhá pokožce udržovat přirozenou vlhkost a předchází tak jejímu vysoušení a ostatní obsažené minerály zlepšují pleťový hydratační faktor, posilují kožní buňky a zvyšují odolnost kůže vůči dehydrataci a škodlivým vlivům z prostředí. Za nás můžeme doporučit například minerální emulzi od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea SPA, která je ideální pro intenzivní noční regeneraci unavené, suché a citlivé pleti. Pokožka je ráno po použití hebká a vyhlazená a postupně se stává odolnější vůči nepříznivým vlivům prostředí, jako je chlad, UV záření nebo suchý vzduch z klimatizace. Emulzi doporučujeme používat třikrát až čtyřikrát týdně místo běžného nočního krému.

Cenným pomocníkem v péči o pleť je poté i bahenní maska, která obsahuje bahno z Mrtvého moře a bambucké máslo a která bojuje proti unavené pleti a vráskám. Pokožka se po prvním použití zjemní, vyhladí a rozjasní a při pravidelné aplikaci se vypínají i hluboké vrásky na čele a krku. Maska je však velmi koncentrovaná, a tak se používá méně často. Důležitější je spíše pravidelnost.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?