Jak na jarní detox pleti

Jak na jarní detox pleti

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jaro je v celé své kráse opět tu, a tak přichází ten pravý čas na to, abychom dali do kupy nejen náš po zimě oslabený organismus, ale také pleť. Ta je po zimním období často suchá, podrážděná, zašedlá a celkově vypadá unaveně a nezdravě. Jak se ale zbavit všech výše zmíněných problémů a připravit se na měsíce plné intenzivních slunečních paprsků?

Proč pokožka v zimě trpí?

Nejprve je nutné si vysvětlit, proč vlastně potřebuje naše plet po zimě speciální péči. Během období od prosince do února až března totiž chladný zimní vzduch s minimem vlhkosti způsobuje to, že krev v pokožce cirkuluje pomaleji, a tím se snižuje produkce mazu, který ve vrchní vrstvě pokožky brání unikání vody. Přirozený ochranný kožní film je tak oslaben a pleť se stává zranitelnější. O něco málo lépe jsou na tom sice ti, kteří mají pleť smíšenou až mastnou, ale i u těchto jedinců se mohou vyskytnout problémy jako vyrážky, popraskané žilky a svědění. V zimě nám navíc chybí vitamin D, který je jeden z nejdůležitějších pro zdravou pleť a který nám dodávají zejména sluneční paprsky.

Kde začít

Možná by se mohlo zdát, že je nutné začít u kosmetiky, kterou při cestě za nápravou stavu pleti často používáme víc, než je nutné. V tomto případě hraje ovšem neméně důležitou roli náš jídelníček. Zbavit bychom se tak měli všech průmyslově zpracovaných polotovarů a snažit se vařit co nejvíce z čerstvých potravin. Zelenou má tak v našem jídelníčku zejména ovoce, zelenina, maso či luštěniny. Naopak, snažme se vyvarovat konzumace cukrovinek a dalších sladkostí, kterými jsme si během zimy dodávali energii. S jídelníčkem je poté spojen i pitný režim. Zcela vyškrtnout bychom měli ochucené a slazené limonády a místo toho si dopřávat bylinkové čaje či obyčejnou vodu.

Jaká kosmetika je na pleť nejúčinnější?

A konečně se dostáváme k palčivé otázce kosmetických produktů. Těch je totiž v dnešní době k dostání přehršle a všechny slibují pomalu zázraky. Obvykle to tak dopadá, že bez rozmyslu kupujeme vše, na co v drogerii narazíme, aniž bychom zkoumali složení či recenze ostatních. Jedničkou v péči o pleť je však bezesporu kosmetika obsahující minerály z Mrtvého moře, které je po celém světě známé a hojně navštěvované právě pro své léčebné účinky.

Pro účely jarního detoxu pleti pak můžeme doporučit zázračnou bahenní masku od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa, která díky bahnu z Mrtvého moře a obsaženému bambuckému máslu bojuje proti unavené pleti a vráskám. Pokožka je po použití neuvěřitelně zjemněná, vyhlazená a rozjasněná a při pravidelném používání se vypínají hluboké vrásky na čele a krku. Tato maska je zároveň unikátní v tom, že k odstranění bahna se nepoužívá voda, ale magnet, což má za následek to, že na pleti zůstává působit intenzivně vyživující a regenerační film. Magnet společně s bahnem zároveň přitáhne i všechny toxiny, a proto je tato maska ideální na jarní detox pleti. Doporučujeme ji používat první měsíc alespoň jednou týdně, a poté jednou či dvakrát za měsíc podle stavu pleti a podle věku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?