Jak na jarní detox pokožky?

Jak na jarní detox pokožky?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Konstantně příjemné venkovní teploty a slunečné počasí signalizují, že jaro je tu ve vší parádě. S přibývajícími stupni na teploměru však zároveň odhalujeme pokožku slunečním paprskům, ta ale po dlouhé zimě potřebuje trochu péče. Je tak nejvyšší čas na jarní očistu.

Tu obvykle můžeme podpořit nejrůznějšími rituály, jako je návštěva sauny nebo masáže. Aktuální situace nám však tento proces trochu komplikuje, a tak se musíme o to více snažit v pohodlí domova.

Bylinkové koupele

Bylinkové koupele jsou výborným začátkem pro jarní detox pokožky, a to z toho důvodu, že působí na celé tělo. Kůže v horké vodě ochotně absorbuje blahodárné látky z bylinek a z květů, které můžeme najít v přírodě. Bylinkovou koupel si navíc můžeme připravit jak z bylinek sušených, tak z bylinek a květů čerstvých. Koupel se připravuje tak, že si jednoduše uděláme přibližně litr silnějšího odvaru a ten přidáme do koupele. Na prokrvení a regeneraci svalů je výborný rozmarýn, tymián či máta, na pročištění pak výborně funguje šalvěj a květ měsíčku a plátky růží hojí pokožky a harmonizují psychiku.

Očistný peeling

Peeling pokožky za pomoci tělového scrubu s aromatickými oleji od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa má taktéž velmi pozitivní vliv na kvalitu pokožky. Obsažené minerály z Mrtvého moře udržují optimální množství vlhkosti v kůži, což má blahodárný vliv na její pružnost a mladistvý vzhled. „Malým množstvím soli se pravidelně, asi jednou měsíčně, promasíruje celé tělo. Svaly se masáží prokrví a uvolní, uvolněné kožní buňky se odstraní a na závěr kůži zjemní oleje, proto se po sprchování nutně nemusí používat krém. Pravidelná masáž zakončená studenou sprchou usnadňuje vyplavování toxinů a pomáhá vyhlazovat kůži. Ocení ji proto i ženy, které mají celulitidu. Na suchá místa, jako jsou klouby, stehna a zadeček se scrub používá jednou týdně a na ruce a rozpraskané paty jednou až třikrát týdně podle potřeby,“ vysvětluje Alexander Krajňák, manažer NevO Dead Sea Spa. V období od 30. dubna do 3. května je navíc na webu společnosti akce na nákup tělových scrubů 2 + 2 scruby zdarma.

Pravidelná hydratace

V jarní péči o pleť hraje důležitou roli i hydratace. Využijte například tělového másla Pure, které obsahuje vysoký podíl bambuckého másla a jsou do něj přidávány i přírodní oleje. Máslo má hutnou konzistenci, velice snadno se vstřebává a vytváří ochranný film proti vysoušení kůže. „Máslo doporučujeme používat nejlépe po koupeli na vlhké tělo. Obsažené bambucké máslo zabraňuje vzniku jizev a strií a má významné regenerační, protizánětlivé a hojivé účinky. Levandulový olej desinfikuje a zklidňuje pokožku, avokádový olej pečuje o suchou, citlivou a unavenou pokožku, podporuje obnovu buněk a změkčuje ztvrdlou kůži. Luxusní olej ylang-ylang poté pokožce dodává svěží vzhled, protože kompenzuje nedostatek vody v kožních buňkách. Máslo je tak výborný pomocník pro jarní detoxikaci pokožky,“ uzavírá Krajňák za NevO Dead Sea Spa.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?