Jak najít nemovitost podle vašich představ?

Jak najít nemovitost podle vašich představ?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rozhodli jste se v letošním roce investovat do vlastního bydlení, financování máte zajištěné a nyní už jen zbývá najít tu pravou nemovitost, která bude odpovídat vašim představám? To nejtěžší ještě zdaleka nemáte za sebou. Hledat vhodnou nemovitost je totiž jako hledat jehlu v kupce sena, vyžaduje to spoustu času, energie a celý proces může zabrat klidně i několik týdnů.

Víte, co vlastně hledáte?

Při hledání nemovitosti je nejdůležitější mít jasně nastavená kritéria. Chcete bydlet v domě či v bytě? Rádi byste byli ve městě nebo naopak na vesnici? Jak velká má nemovitost být? A jaký je finanční strop, do kterého se musíte vejít? To je jen zlomek otázek, na které je třeba si odpovědět předtím, než lov na nemovitost započne. Ideální je však být co nejkonkrétnější. Ušetří vám to poté spoustu času a zbytečných telefonátů. Sepište si proto všechny parametry ideální nemovitosti od dispozic a výměry přes orientaci oken a vybavení až po nároky na nejbližší okolí a lokalitu celkově. Myslete však také na to, zda nutně potřebujete parkovací místo, výtah či balkon. Tím, že budete vědět, co hledáte, zúží se vám výběr a v nabídce se budete lépe orientovat.

Nekonečné vody internetu

I tak ale počítejte s nemalou časovou investicí. Ty nejlepší nemovitosti totiž mizí z trhu až překvapivě rychle a je tak nutné prohlížet realitní portály klidně i dvakrát denně a reagovat na nabídky nemovitostí prakticky okamžitě. Doporučujeme tak každé ráno i večer zasednout k internetu a brouzdat. Zároveň však zkuste být proaktivní a vaši vytouženou nemovitost poptejte. Ideální je vybrat si ověřenou a kvalitní realitní kancelář, která veškerou těžkou práci udělá za vás. Nespornou výhodou tohoto přístupu však je i to, že realitní kanceláře monitorují trh s nemovitostmi prakticky nepřetržitě, a tak se k vám ty nejlepší nabídky dostanou ihned. Máte tak na výběr, a přitom nemusíte trávit hodiny denně tříděním všech možných inzerátů a obvoláváním prodejců. Tuto službu nabízí i internetová realitní služba Bydlimesnadno.cz, která se zaobírá vyhledáváním nabídek realit ze všech veřejných i neveřejných zdrojů, od zprostředkovatelů i přímých majitelů.

„Na našich webových stránkách mohou zájemci o koupi nemovitosti vyplnit jednoduchý formulář, kde upřesní základní kritéria hledané nemovitosti, a my je poté kontaktujeme a domluvíme si s nimi osobní schůzku, abychom se domluvili na detailech a průběhu spolupráce,“ popisuje průběh hledání nového bydlení spolumajitel Bydlimesnadno.cz Josef Lebeda.

Realitní kancelář poté vyhledává nabídky z celého trhu, které odpovídají zadaným požadavkům, a ty jsou zasílány klientovi. „Zasíláme minimálně pět nemovitostí na výběr, které splňují alespoň pět ze sedmi kritérií. A pokud si z těchto nabídek klient nevybere, hledání pokračuje, dokud zájemce o nemovitost nenajde přesně to, co hledal,“ dodává Lebeda. Bydlimesnadno.cz vám však také pomůže s prohlídkami, se smluvní dokumentací a spolehnout se na ně můžete i v otázkách rekonstrukce či financování. Jedná se tak o zcela komplexní službu, která stojí na straně kupujícího od začátku až do konce.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?