Jak se vypořádat s nadcházejícími podzimními výdaji?

Jak se vypořádat s nadcházejícími podzimními výdaji?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se během podzimu většinou teprve snažíme vzpamatovat z výdajů za dovolenou a další letní radovánky, již je třeba začít přemýšlet dopředu a dát si dohromady veškeré nutné podzimní výdaje. O to více to platí, je-li náš rozpočet napjatý a vycházíme s penězi jen tak tak.

Pořádek v penězích

Finanční gramotnost nám většinou předávají rodiče a to, jak smýšlíme o penězích není kolikrát lehké změnit. Pokud se však potýkáme s finančními problémy a nestíháme platit všechny potřebné účty, je nutné se nad našimi výdaji a příjmy řádně zamyslet. Často si totiž myslíme, že všechny naše náklady jsou životně důležité a nevidíme, kde bychom vlastně měli ušetřit. V těchto situacích ovšem pomáhá sepsat si jednotlivé položky, které za měsíc platíme, spolu s příjmy, na které jsme zvyklí. K tomu v dnešní době slouží i nejrůznější chytré aplikace, kde lze zařadit jednotlivé náklady do kategorií jako volný čas, bydlení, kultura apod. Doporučujeme si toto zjednodušené domácí účetnictví vést alespoň po dobu několika týdnů, abychom byli schopni vidět, kudy nám utíká nejvíce financí. Přehled o financích je totiž chtě nechtě důležitý už jen z toho důvodu, abychom byli schopni plánovat výdaje dopředu a neocitli se ve finančních problémech.

Rozpočet

Jakmile víme, kolik měsíčně utratíme a víme, co za výdaje nás bude během následujících několika měsíců čekat, je třeba si nastavit rozpočet. Podzimní výdaje jsou totiž každoročně poměrně vysoké a pokud nechceme sahat do finanční rezervy, nic jiného nám ani nezbývá. Je totiž nutné počítat například s výdaji za výměnu pneumatik, pravidelný servis auta, školní pomůcky pro děti a samozřejmě i za Vánoce. Všechny tyto položky ale dají dohromady několik tisíc korun a ty se bohužel na ulici jen tak pro nic za nic neválí. Musíme je tak vzít jinde. Doporučujeme se podívat na výdaje za jídlo či za kulturu a volný čas a zapřemýšlet, zda tyto kategorie nelze na pár měsíců trochu uskromnit.

Pozitivní je ovšem i to, že je před Vánoci velká poptávka po brigádnících, a tak můžeme vzít i nějakou práci navíc, kde si na podzimní výdaje vyděláme. Vše samozřejmě záleží na našich časových možnostech, ale pár nocí strávených například doplňováním skladu apod. nám velmi ulehčí situaci. Nemusíme totiž pak náš rozpočet škrtit a můžeme stále žít ve stejném standardu, na jaký jsme zvyklí.

Když se rozhodneme pro půjčku

Řešením jsou v těchto situacích samozřejmě i krátkodobé online půjčky, které začínají být čím dál oblíbenější. Je však třeba být obezřetný a obloukem se vyhnout nejrůznějším pochybným poskytovatelům půjček. Vybírejme pouze prověřené společnosti s dlouholetou tradicí, které své podmínky neschovávají mezi řádky a ke klientům se chovají fair. Nejbezpečnější online půjčky poskytuje například Ferratum Money, jejíž produkt Ferratum Micro umožňuje půjčit si od 500 do 20000 korun na 7 až 45 dnů. Půjčka je vyřizována online a peníze jsou po schválení posílány na účet do jedné minuty. První půjčka je navíc poskytována zdarma, a to až do výše 9000 po dobu 30 dnů. Můžeme si tak tímto krokem pomoci v případě, kdy prostě nevystačíme s financemi nebo když nás čekají vyšší výdaje, než jaké jsme v danou chvíli schopni utáhnout.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?